Zbliża się wesele? Postaw na manicure klasyczny

W okresie letnim w najlepsze trwa sezon weselny. Dla pań oznacza to okres wytrwałego poszukiwania najlepszej sukienki i butów. Podczas doboru najlepszej stylizacji, nie można zapominać o paznokciach.

Manicure klasyczny

Kiedy podczas wesela spotyka się starych znajomych lub nielubianą ciocię, chce się wyglądać jak najlepiej. Każdy szczegół ma wtedy znaczenie. Dobrze przy takiej okazji zadbać więc o paznokcie i pomaszerować do kosmetyczki.

Klasyczny manicure nie jest drogi, a na dłoni prezentuje się naprawdę ładnie i elegancko. Przy jego wykonaniu najpierw stosuje się zabiegi pielęgnujące. Poprawia się kondycję i wygląd płytki paznokcia. Jest to konieczne, ponieważ jakiekolwiek nierówności lub skórki zawsze psują końcowy efekt stylizacji. Ważny jest też wygląd samej skóry dłoni. Kostki i palce powinny być ładnie nawilżone. Pomalowane paznokcie będą wtedy prezentowały się lepiej, stworzą ozdobną ramę dla zadbanych rąk.

Po zabiegach pielęgnacyjnych na płytkę paznokcia kosmetyczka nałoży bazę ochronną. Ona również odżywi i wzmocni paznokcie. Zabezpieczy je poza tym przed nieestetycznym żółknięciem płytki, znanym każdej amatorce lakierów do paznokci.

Następnie klientka może wybrać odpowiedni odcień, jaki ma się znaleźć na płytce. Latem najlepsze kolory to te wesołe, przypominające barwy widziane teraz za oknem. Nie sprawdzą się zatem zgniłe zielenie, głębokie śliwki i szarości. Oczywiście przed wyborem lakieru warto przemyśleć końcową weselną stylizację. Lakier powinien pasować do sukienki i dodatków tak, by wszystkie elementy razem tworzyły ładną, spójną całość.

Uwagi końcowe

O dwóch rzeczach trzeba zawsze pamiętać, jeśli ma się zamiar odwiedzić manikiurzystkę. Po pierwsze – lakier wysycha długo. Żeby był wystarczająco twardy trzeba poczekać około godziny lub dwóch. Po wyjściu z salonu trzeba więc uważać na dłonie. Po drugie – jeśli klientka ma tipsy lub żele, musi je ściągnąć kilka dni wcześniej. Wtedy będzie mieć pewność, że manicure klasyczny będzie się ślicznie prezentował.

Dodaj komentarz