Spodnie w kratę – jak je nosić?

Spodnie w kratę to niezwykle przydatny element ubioru, który przyda się każdemu eleganckiemu mężczyźnie i to nie tylko podczas zakładania bardziej formalnych outfitów, ale też wtedy, kiedy chcemy odłożyć nasze marynarki na wieszak i postawić na casual. Pomimo faktu, że kraciaste spodnie są dosyć uniwersalne, jeśli niewiele wiemy o łączeniu wzorów i kolorów, możemy przypadkowo narazić się na jakieś faux-pas. Jak tego uniknąć? Z tego artykułu dowiesz się, jak nosić spodnie w kratę!

Spodnie w kratę – dla kogo ten wybór będzie najlepszy?

Spodnie w kratę to jeden z najciekawszych modowych trendów w ostatnim czasie. Przeglądając portale społecznościowe, jesteśmy w stanie znaleźć nie tylko stylizacje oparte o kraciaste spodnie i marynarki, ale także inne elementy ubioru, jak chociażby koszule. O tym, ile elementów kraciastego ubioru możemy nosić naraz, jeszcze za chwilę powiemy, tymczasem odpowiedzmy sobie na pytanie, dla kogo spodnie w kratę będą dobrym pomysłem, a kto powinien ich unikać.

Zasadniczo nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, jeśli chodzi o noszenie kraciastych spodni. Pamiętajmy jednak, że krata jest mocnym i widocznym wzorem, co nie pozostaje bez wpływu na naszą prezencję. Spodnie w kratę z całą pewnością będą się wyróżniały, więc jeśli zależy Ci na prostszej i bardziej dyskretnej stylizacji, to krata może okazać się nie najlepszym wyborem. Dodatkowo krata ma tendencję do poszerzania naszej sylwetki. Nie jest to jednoznaczna wada, ale niektóre, mocniej zbudowane osoby niekoniecznie chcą podkreślać tę cechę.

Spodnie w kratę i marynarki – jak nosić kratę w eleganckim wydaniu?

Jeśli chcemy zacząć wprowadzać spodnie w kratę do naszej codziennej mody, bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie tego w wydaniu eleganckim. Powód jest niezwykle prosty – jeśli zestawimy kraciaste spodnie do takiej samej marynarki, szanse na poważne błędy modowe znacznie maleją. Pełny garnitur w dyskretną kratę z całą pewnością będzie nieco mniej elegancki niż garnitur zupełnie gładki, ale w dalszym ciągu będzie wystarczający, byśmy mogli wybrać się w nim na ślub czy studniówkę.

Co w sytuacji, kiedy nie musimy dopinać naszej stylizacji na ostatni guzik pod względem elegancji? Nie ma powodów do obaw, gdyż krata świetnie wygląda w stylu smart-casual, czyli luźnej elegancji. Kraciaste spodnie możemy zestawić chociażby z marynarką z tym samym wzorem, który będzie jednak różnił się nieco od kraty, która jest na naszych spodniach. W ten sposób unikniemy nudy w naszym outficie i pokażemy, że łączenie wzorów nie stanowi dla nas wyzwania. Musimy pamiętać jedynie o tym, że zarówno kraciaste marynarki jak i spodnie, które planujemy nosić w tym samym czasie, powinny korespondować ze sobą kolorystycznie – w ten sposób zminimalizujemy ryzyko złego zestawienia.

Co jeszcze przyda nam się do spodni w kratę w stylu półformalnym? Z całą pewnością gładka koszula, która uwydatni wzorzyste części ubioru. W smart casualu możemy zestawić je także z codziennym krawatem typu knit i półformalnymi, skórzanymi butami.

Spodnie w kratę i casual

Jeśli chodzi o kraciaste spodnie w nieformalnym stylu codziennym, to mamy niemal całkowitą dowolność. Spodnie w kratę możemy łączyć z koszulkami polo, zwykłymi t-shirtami czy casualowymi koszulami. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich butów oraz dodatków, to także mamy niemal wolną rękę.

No właśnie – niemal wolną rękę. Pomimo faktu, że kraciaste spodnie mogą być zestawione z niemal dowolnym rodzajem ubioru, nie oznacza to, że mamy zupełnie wolny wybór w tym zakresie, a szczególnie, jeśli zależy nam na odpowiednim wizerunku. Podstawą, o której należy pamiętać jest to, żeby nie łączyć ze sobą zbyt wielu wzorów i kolorów. Jeśli założymy spodnie w kratę, szukajmy raczej innych części ubioru, które będą gładkie lub będą posiadały dyskretny wzór (znacznie mniej rzucający się w oczy niż mocna krata). Jeśli nie wiemy jak łączyć wzory – poprzestańmy chwilowo na kraciastych spodniach i w miarę rozwoju i wyrabiania swojego własnego poczucia stylu, dokładajmy do nich inne wzorzyste elementy, takie jak chociażby drobne groszki.