Sukienki na wesele dla druhen

Wesele to wielkie wydarzenie nie tylko dla pary młodej, ale także dla druhen, które w tym dniu chciałyby wyglądać równie wyjątkowo, aby odróżniać się w tłumie gości weselnych. Wybór odpowiedniej kreacji na tę ważną uroczystość jest niezwykle trudny, ponieważ druhny mają zazwyczaj ten sam model lub przynajmniej ten sam krój i kolor sukienki, a jak wiadomo, kobietom ciężko dogodzić. Jak zatem wybrać strój, aby był idealnie dopasowany do sylwetki?

Wybór sukienki

Sukienka na wesele dla druhen powinna być omówiona z panną młodą, gdyż to ona zwykle podsuwa pomysł na kolor czy też fason, aby wszystkie druhny wyglądały podobnie, by bez trudu można było je rozpoznać wśród gości. Ważne, aby krój sukienki nie był sztywno narzucony, ponieważ nie każda kobieta we wszystkim wygląda i czuje się dobrze.

Jak dopasować krój do figury?

Sukienka powinna maskować wszelkie niedoskonałości sylwetki, a podkreślać jej walory. Należy jednak pamiętać, że kreacja musi być stosowna do uroczystości. Panie z dużym biustem nie powinny go jeszcze bardziej eksponować, gdyż da to skutek odwrotny od zmierzonego. To również tyczy się kobiet ze zgrabną, ładną pupą – należy unikać zbyt obcisłych kreacji by efekt nie był wręcz wulgarny.

Dla pań o pełniejszych kształtach

Kobiety noszące większe rozmiary będą dobrze wyglądać w rozkloszowanych sukienkach z dekoltem w szpic, który optycznie zmniejszy obfity biust i zwęzi szerokie ramiona. Tego typu fason zamaskuje duże biodra i nadprogramowe kilogramy na brzuszku. Warto wybrać długość przed kolano, aby zakryć masywne uda. Jeśli dobrze czujemy się w długich kreacjach, wybierzmy tę odcinaną pod biustem, która nie tylko wymodeluje talię, ale także optycznie wydłuży  i wysmukli sylwetkę.

Dla pań o szczupłej budowie ciała

Szczupłe kobiety nie powinny sięgać po zbyt obcisłe i wąskie kreacje. Jeśli problematycznym miejscem jest zbyt mały biust, świetnie spisze się najmodniejsza w tym sezonie sukienka hiszpanka, z falbanką wokół biustu, która optycznie go powiększy. Dostępne na rynku kolory i wzory dają duże pole manewru, dzięki czemu każda z pań wybierze najbardziej odpowiedni dla  siebie model.

Dodaj komentarz