Portugalia – a może tutaj na podróż poślubną?

Wybór miejsca na podróż poślubną to zawsze trudny orzech do zgryzienia. Oczywiście mało kogo stać na Lazurowe Wybrzeże czy Las Vegas, więc często jest to wyprawa do któregoś z krajów Europejskich. Dużo młodych par ceni sobie oryginalność i nie chcą powtarzać tego, co wszyscy – na przykład jechać do Paryża. Jedną z propozycji na spędzenie beztroskiego czas poślubnego jest Portugalia. Dlaczego?

Plaże Portugalii – doskonałe miejsce na radość

Choć Portugalia to mały kraj, doskonale potrafi wykorzystać swoje walory. Ponieważ leży nad brzegami Atlantyku, większość ruchu turystycznego związana jest z plażami oraz atrakcjami morskimi. A trzeba przyznać, że plaże Portugali są tej samej klasy, co i śródziemnomorskie – złote piaski i ciepłe fale to doskonałe tło do rozpoczęcia wspólnego życia! Ponieważ nikt nie lubi się męczyć, a podróż samochodem czy autokarem zajęłaby co najmniej 24 godziny, dobrze wyprawić nowożeńców w podróż samolotem. Tym bardziej, że wyjdzie to szybciej i taniej! Przykład? Lot do Porto z Warszawy to wydatek ok. 250 PLN od osoby. Są również i droższe połączenia, a ich cena zależy od tego, czy jest to lot bezpośredni czy też z przesiadkami. Lecący bezpośrednio samolot z Polski dociera na miejsce w czasie ok. 2 godzin – co jest wynikiem nie do pobicia przez lądowe środki komunikacji. A ponieważ kraj ten należy do Unii Europejskiej, nie potrzeba wiz ani paszportów – wystarczy zabrać ze sobą ważny dowód osobisty.

Co na miejscu?

Plaże Portugali to nie jedyna atrakcja tego kraju. Jeśli przyleci się do Porto, warto poświęcić co najmniej jeden dzień na podróż do Lizbony. To miasto  historyczne, które ma trzy obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów, Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się Kulturowy Krajobraz Sintry. Poza tym jest tu kilkanaście innych zabytków, które liczą sobie wiele wieków, a w obrębie regionu Lizbona znajduje się kilka obszarów chronionych, jak parki i pomniki przyrody. Gdy zaliczy się już podróż do Lizbony, można udać do miasteczka Sintra, gdzie znajduje charakterystyczny pałac Pena, odwiedzić słynące z win Porto, zahaczyć o podobną do Wenecji Aveirę, dobrze także poczuć klimat słynnej na cały świat Fatimy. Jeśli natomiast chodzi o sam radosny wypoczynek na słońcu, tu warto polecić wybrzeże Algarve. Znajdują się tu dwa kurorty: Villamoura i Albufeira. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie Przylądka Świętego Wincentego – jest to najbardziej na południowy zachód wysunięta część Europy, czyli – praktycznie – w tym miejscu się kończy.

Choć Portugalia nie jest tak reklamowana jak Hiszpania, Grecja, czy Włochy, podróż poślubna do tego kraju pozostawi niezapomniane wrażenia!

Dodaj komentarz