La Palma – urok rajskich plaż

La Palma należy do Wysp Kanaryjskich i posiada przepiękne plaże. Kilka z nich spokojnie można zaliczyć do najważniejszych w całym archipelagu. Otaczają je dzikie i wciąż jeszcze nie zmącone przez człowieka krajobrazy, a ciepła, krystalicznie czysta woda i gorące promienie słońca sprawiają, że chce się tutaj odpoczywać bez końca.

Niezwykła plaża wulkaniczna – raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu

Spędzając wakacje na La Palma warto przede wszystkim wybrać się na plażę Los Cancajos. Ulokowana jest ona na wschodzie wyspy niedaleko stolicy. Spokojne wody i niezwykłe podwodne królestwo sprawiają, że odnajdują się tu zwłaszcza amatorzy nurkowania, także w jaskiniach.

Plaża ta to przede wszystkim zatoka, która osłonięta jest falochronem z wulkanicznego kamienia. Piasek jest tutaj ciepły i czarny, a fale niewielkie. Dzięki wspaniałym warunkom można tutaj uprawiać snorkeling oraz inne sporty wodne. Po aktywnym dniu zaś warto spróbować lokalnej kuchni w jednej z pobliskich restauracji czy też po prostu po leżakować pod parasolem.

Puerto Naos – plaża z „niebieską flagą” oraz Charco Verde – zakątek otoczony pięknem natury

Kolejną wspaniałą plażą na La Palma jest Puerto Naos, która zarazem jest największą na całej wyspie. Ulokowana jest ona na południowym-zachodzie i kusi wysoką jakością usług oraz wysokim wyróżnieniem świadczącym o czystości i dbałości o wszystkie detale – „niebieską flagą” już od 2007 roku. Można tu nurkować nocą podziwiając cuda podwodnego świata, a w ciągu dnia zachwycać się czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Plaża ta jest także wręcz wymarzonym miejscem dla miłośników lotów na paralotni.

Warto także odwiedzić plażę Charco Verde, która zachwyca otaczającym ją pięknem przyrody. Nadaje się ona idealnie do leniuchowania wraz z dziećmi, a bananowce i klifowe brzegi sprawiają, że miejsce to ma naprawdę ciekawy klimat. Łagodne, ciepłe morze i to, iż plaża jest łatwo dostępna powoduje, iż turyści lubią tutaj wracać. Poza tym można tutaj skorzystać z takich udogodnień jak prysznice na wolnym powietrzu, a rampy i kładki sprawiają, że zarówno niepełnosprawni, jak i osoby z wózkami dziecięcymi mogą swobodnie się tutaj poruszać.

Plaże na La Palma to prawdziwe perełki Wysp Kanaryjskich. Choć wyspa ta jest nieduża to jednak zaskakuje czekającymi tutaj skarbami. Prócz popularnych miejsc i zakątków warto wybrać się na poszukiwanie plaż dzikich i wciąż jeszcze nieodkrytych, które także czekają w tej części świata, każda z nich zaś ma swój własny urok i wyjątkowy klimat.

Dodaj komentarz