Rejs na jachcie kapitana Gutkowskiego z ceremonią ślubną wylicytowany za 45 tys. złotych

Volvo Car Poland oraz ambasador marki żeglarz Zbigniew Gutkowski wsparli świąteczną akcję charytatywną „Święta bez granic” zorganizowaną przez radiową Trójkę. Aukcja sponsorowana przez Volvo została wylicytowana za 45 tys. złotych. Nagrodą jest rejs z Gutkiem do Göteborga na finał Volvo Ocean Race. Będzie on wyjątkowy, ponieważ zwyciężczyni licytacji planuje wziąć tego dnia ślub na pokładzie jachtu.

Jak co roku Program Trzeci Polskiego Radia zorganizował serię licytacji pod wspólną nazwą „Święta bez granic”. Aż do Wigilii w każdy grudniowy piątek, słuchacze mają okazję licytować prezenty podarowane przez sponsorów. W tym roku całkowity dochód z licytacji wesprze dzieci z chorobą nowotworową – podopiecznych Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Volvo i ambasador szwedzkiej marki, a zarazem wyśmienity żeglarz, Zbigniew Gutkowski postanowili wystawić na aukcję coś bardzo specjalnego. W trakcie audycji można było wylicytować wspólny rejs z Gutkiem na finał Volvo Ocean Race w Göteborgu, który odbędzie się w czerwcu 2015 r. Wyprawa ta potrwa 3 dni i sama w sobie będzie niesamowitym przeżyciem. Dodatkowa atrakcja to możliwość zobaczenia oficjalnego zakończenia najtrudniejszych regat dookoła ziemi. Moment wpłynięcia do portu kilku załóg po niemal dziewięciomiesięcznym wyścigu to z pewnością nie lada gratka, nie tylko dla miłośników żeglarstwa.

5 grudnia po zaciętej rywalizacji, rejs z kapitanem Gutkowskim wygrała pani Sylwia, która za wyprawę zapłaciła aż 45 tys. złotych! Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż słuchaczka Trójki zażyczyła sobie, aby w trakcie rejsu Gutek, jako kapitan statku, udzielił jej oraz jej partnerowi zaślubin na pełnym morzu. Chociaż polskie prawo nie przewiduje takiej możliwości, pani Sylwia chce uczcić ten wyjątkowy dla niej dzień, właśnie na morzu. Wobec tego kapitan Gutkowski będzie mógł udzielić ślubu przynajmniej w wymiarze symbolicznym, kultywując tym samym jedną z morskich tradycji.

Dodaj komentarz