Błędy popełniane w trakcie organizowania wesela i ślubu

Organizacja ślubu oraz wesela to bardzo stresujące wydarzenie. Wszystko musi przygotować para młoda, by uroczystość odbyła się według ich marzeń i planów. Chcą, by ten dzień był niezapomniany i wiązał się tylko z najlepszymi wspomnieniami. Entuzjazm i szczęście mieszają się ze stresem, więc w efekcie nie trudno o kilka błędów organizacyjnych, przez które wesele lub zaślubiny mogą nie sprawić młodej parze takiej satysfakcji, jakiej oczekiwali. W tym artykule powiemy więc o tych błędach i doradzimy, jak ich uniknąć.

Ślub – pułapki, które na Was czekają

Ta uroczystość zazwyczaj jest planowana z największym wyprzedzeniem. Suknia panny młodej, garnitur dla jej przyszłego męża, obrączki jak i sama uroczystość kościelna – wszystkie te etapy należy przemyśleć z największą starannością. Przygotowania pochłaniają więc czas, a stresujące momenty mogą przysłonić zdrowy rozsądek. Nie trudno o wybór sukni, która koniec końców może okazać się nie tą wymarzoną. Często też możemy zdecydować się na jakieś dodatkowe urozmaicenia, które w efekcie będą jedynie zbędnym dodatkiem.

Chcąc zorganizować wszystko jak należy, warto poznać kilka zasad, które ułatwią nam w miarę bezstresowe zaplanowanie imprezy, jak i sam jej przebieg. Jeśli poniższe błędy utrudniające to wszystko, będą Wam znane, na pewno części z nich unikniecie i ceremonia przebiegnie bez większych nieporozumień.

Błędy popełniane podczas organizowania ślubu

  1. Piękna, ale bestia, czyli efektowna i jednocześnie niewygodna suknia panny młodej. Nie da się ukryć, że w ten ważny dla kobiety dzień chce ona wyglądać nienagannie i wspaniale. Wybierając wymarzoną suknię, łatwo o zakup takiej, która będzie idealnie wyglądać, ale już poruszanie się w niej lub taniec staną się męką. Zbyt obcisła, obcierająca ciało, krępująca ruchy, plącząca się wokół nóg – takiej sukni na pewno nie chcemy. Warto więc już wcześniej zacząć się za nią rozglądać i podczas przymiarek przećwiczyć w niej szybki taniec, lekkie pochylenie, siadanie lub obracanie się. Dzięki temu będziemy miały pewność, że wybierzemy nie tylko piękną, ale i wygodną suknię.
  2. Niewygodne buty. To tyczy się i pana młodego, i jego wybranki. Buty, które obcierają, potrafią skutecznie popsuć radość z zabawy i tańca. Dlatego dobrze jest kupić takie, które są wygodne, wykonane ze skóry i miękkie w środku. Możemy również rozchodzić je przed uroczystością. I tutaj kolejny punkt, który tyczy się każdego aspektu wesela – odpowiednio wcześnie przygotowane ubrania, buty, obrączki i dodatki oszczędzą stresu i niewygody.

  3. Makijaż, fryzura i pielęgnacja. Brak próbnego makijażu lub wykonanie takiego, który nie będzie pasował do sukni i fryzury. Uczesanie kolidujące ze stylem stroju i typem urody panny młodej. Brak zabiegów pielęgnacyjnych przed ślubem – peeling, odżywienie twarzy i włosów lub manicure. To typowe faux pas, które nie tylko przysporzy nam stresu, ale również sprawi, że ten dzień nie będzie dla nas wyjątkowy. Makijaż krócej się trzyma na nieprzygotowanej cerze. Poza tym nasza skóra nie wygląda też tak promiennie i szybko traci blask.

Huczne wesele – jak je zaplanować bez wpadek?

Wesele to kolejny punkt uroczystości. Nowożeńcy chcą zatrzymać ten piękny czas jak najdłużej, więc organizacja wesela to niejako obowiązkowy etap tego szczęśliwego wydarzenia, jakim jest ślub. Chcąc je takim uczynić, dobrze jest wybrać odpowiedni dom weselny i organizatora, na przykład tutaj: http://www.artemida.lublin.pl/oferta/wesela/. Poza tym, warto wiedzieć, jakich błędów unikać, by nie przysporzyć sobie dodatkowego stresu w tym wspaniałym dniu.

  • Nieodpowiedni wybór i rozmiar sali. Powinien być dostosowany do liczby gości, rodzaju zabaw i ilości miejsc dla zespołu i bufetów lub barków, gdzie podawany jest alkohol albo desery czy gorące napoje.

  • Usadzenie gości w niefortunnych konfiguracjach. Przed rozdzielaniem miejsc, postarajmy się więc dowiedzieć, czy jeden członek rodziny nie ma, np. zatargu lub konfliktu z innym. Dzięki temu unikniemy nieporozumień podczas zabawy.

  • Niedostatki. Brak alkoholu w środku imprezy, niewystarczająca ilość naczyń lub – co gorsza – posiłków to najbardziej rażące błędy, których naprawdę lepiej nie powielać.

Na tej stronie: http://www.artemida.lublin.pl/ znajdziesz najlepszą salę weselną wraz z ofertą, dzięki której Twoje wesele będzie wspaniałą uroczystością.

 

Dodaj komentarz