Obrączki ślubne – co warto o nich wiedzieć przed zakupem

Ślub to uroczystość pełna symboliki, która podkreślona zostaje także poprzez wybór odpowiednich obrączek. Dawniej prym wiodły proste, złote modele, pozbawione dodatkowych zdobień. Obecnie oferta jest znacznie bogatsza, przez co trudniej zdecydować się na wymarzone obrączki. Coraz częściej spotkać można również biżuterię tego rodzaju wykonaną ze stali, z tytanu czy białego bądź różowego złota. Który materiał i wzór okaże się najlepszym wyborem?

Cena obrączek ślubnych

Zanim jeszcze wybierzecie się do jubilera, dobrze wcześniej zastanowić się nad budżetem, jaki planujecie przeznaczyć na obrączki ślubne. Z jednej strony ma to być jedynie symbol, jednak z drugiej – będziecie go nosić do końca życia, dlatego warto zdecydować się na model uniwersalny i wysokojakościowy. W sklepach z biżuterią można znaleźć obrączki za zaledwie kilkaset złotych, jak i kilkadziesiąt tysięcy. Wiele zależy więc od tego, ile chcecie na nie przeznaczyć. Niemniej, standardowa cena zawiera się przeważnie w przedziale od 1000-2500 złotych.

Materiał wykonania obrączek

Nadal najpopularniejszy wybór stanowią obrączki złote. Ten kruszec docenia się głównie z uwagi na wysoką odporność, a przy tym z czasem nie traci na swojej wartości. Inwestycja w złoto nadal jest bardzo opłacalna. Można zauważyć jednak rosnące zainteresowanie białym złotem. Jego wygląd może nieco przypominać srebro z większym połyskiem. Białe złoto to dobry wybór dla alergików oraz osób, którym zależy na szlachetniejszym wyglądzie obrączki. Bardzo często łączone jest z kolorowymi kamieniami. Musimy jednak pamiętać, że o takie obrączki trzeba szczególnie dbać i regularnie je czyścić. Szybciej widać na nich również ewentualne zarysowania. Do wyboru mamy zazwyczaj obrączki 18 lub 24 karatowe.

Parom, które nie przepadają za złotem bądź mają dość mocno ograniczony budżet, najczęściej poleca się tytan. Biżuteria z niego wykonana cechuje się lekkością i wysoką estetyką, a przy tym niską ceną. Pary Młode coraz chętniej decydują się także na zakup obrączek z platyny, gdyż jest to materiał najtwardszy. Obrączki złote, jak również wykonane z innych materiałów znajdziemy w sklepie z biżuterią Marko.pl.

obrączki slubne

Rozmiar obrączek ślubnych

Obrączka powinna zostać dobrze dopasowana do serdecznego palca. Musimy pamiętać, że podczas długiego mierzenia, palce mogą nieco puchnąć, dlatego pomiar nie będzie miarodajny. Najlepiej dokonać go kilkukrotnie. Znaczenie może mieć również pogoda. Podczas wysokich upałów nasze palce nieco się rozszerzają, dlatego mogą odbiegać od rzeczywistych rozmiarów. Ponadto, wiele Panien Młodych przed ślubem decyduje się na restrykcyjne odchudzanie. Znaczna część z nich chudnie przez stres. Należy mieć to zatem na względzie przy dokonywaniu pomiarów.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Nieodłącznym elementem obrączki jest grawer. Zazwyczaj umieszcza się go w jej wnętrzu. Graweruje się najczęściej imię małżonka oraz datę ślubu, jednak na specjalne życzenie może znaleźć się tam zupełnie inny napis. Obrączki nie muszą być identyczne, Panie mogą zdecydować się na model bardziej ozdobny, zaś mężczyźni postawić na klasykę.

Dodaj komentarz