Bankiet po królewsku

Bankiet to, najprościej ujmując, przyjęcie łączące w sobie elementy zabawy tanecznej. To spotkanie, które wymaga wyższej kultury zachowania. Jak więc dobrze zorganizować bankiet?

Na samym początku należy sporządzić listę potencjalnych gości oraz przygotować dla nich zaproszenia. Często jest tak, że trzeba ograniczyć ilość osób, dlatego warto zrobić to jak najwcześniej. Następnie należy zamówić odpowiednie zaproszenia, najlepiej z już nadrukowanymi imionami i nazwiskami. Dodatkowo warto zawrzeć prośbę o potwierdzenie obecność, aby przygotować odpowiednią ilość potraw oraz miejsc.

Decyzja dotycząca odpowiedniej firmy cateringowej jest bardzo ważna. To jakie potrawy zostaną wybrane, ich ilość oraz jakość pełnią tu szczególną rolę. Równie istotne będą tu dodatkowe atrakcje, takie jak czekoladowa fontanna Nowy Targ http://www.imprezowyraj.pl/fontanna-czekoladowa/nowy-targ/. Dlatego tak ważna jest znajomość tego, co goście mogą, a czego nie mogą spożywać.

Ważną częścią bankietu jest rozrywka http://www.imprezowyraj.pl/fotobudka/krakow/. Może to być występ zespołu czy pokazy taneczne. Nieważne jaką forma zostanie wybierana, istotne jest to, czy gościom będzie ona odpowiadała. Ważna jest więc znajomość preferencji zaproszonych osób.

Kolejną istotną kwestią jest sprawdzenie w tygodniu poprzedzającym bankiet, czy sala oraz catering będą przygotowane na czas. Chodzi bardziej o kwestie upewnienia się, czy aby na pewno wszystkie ustalenia są jasne, niż o brak zaufania wobec firmy. Należy również jeszcze raz zajrzeć do lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie.

Na koniec warto zapamiętać o tym, aby nie spóźnić się na własny bankiet. Jest to niewybaczalne faux paux, które nie przyniesie organizatorom dodatkowego szacunku, a raczej pozostawi niesmak. Ale to nie wszystko. Należy przybyć wcześniej, aby dopilnować sali i cateringu już w dniu przyjęcia. To także dodatkowy czas na przywitanie tych z gości, którzy mają tendencję do pojawiania się przed ustaloną godziną na spotkaniach.

Podczas samego bankietu gospodarz powinien być aktywny i stale dostępny. Tak, aby nie tylko każdy miał szansę z nim porozmawiać, ale także dlatego, żeby goście dostrzegali jego obecność, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Gospodarz powinien więc służyć pomocą i serdecznym uśmiechem.

Dodaj komentarz