Wesele zimą

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego z nas. To wstęp do obietnicy na wspólne spędzenie reszty życia, a jej przypieczętowaniem jest ślub. Zwieńczeniem tej uroczystości jest wesele. Choć najczęściej organizujemy je latem, warto także zastanowić się czy nie lepszym pomysłem nie byłoby zimowe wesele.

Wolne terminy

Jeden z powodów dla których warto zorganizować wesele w okresie zimowym jest większa dostępność terminów. Oznacza to że na poszukiwaniach idealnej sali weselnej nie spędzimy tygodni a nawet miesięcy. Oprócz tego mamy także większy wybór w kwestii samej sali weselnej. Bardzo często jest tak, że decydujemy się na wynajem danego lokalu ze względu na to, że odpowiada nam termin dostępności. Jednak organizując wesele zimą mamy większy wybór pod względem wyglądu czy lokalizacji sali. Bardzo dużo par marzy o bajkowym weselu w urokliwej scenerii jak choćby w hotelu, który ukazuje ten link: http://www.uroczysko7stawow.pl/konferencje-bankiety/wesela. Latem ze względu na dość duże zainteresowanie wybrane przez nas miejsca mogą nie być dostępne. Jednak zimą kiedy mniej osób organizuje wesela nie musimy tak bardzo się o to martwić.

Nocleg i odpowiednie menu

Lecz oprócz wyboru sali marzeń należy także pamiętać o pozostałych równie ważnych aspektach. Żadne wesele nie będzie udane bez zaproszonych gości. Dlatego, aby zaszczycili nas swoją obecnością w tej tak ważnej dla ans uroczystości, zatroszczmy się o ich wygodę. Jeżeli nasi bliscy przyjeżdżają z daleka zapewnijmy im nocleg. Zimą warunki atmosferyczne mogą być na tyle ciężkie, że goście mogą mieć poważny problem z powrotem do domu. Dlatego cześć z nich może odmówić przyjścia na nasze wesele. Jednak jeżeli powiadomimy ich o możliwości zanocowania z pewnością docenią naszą troskę i chętnie wezmą udział w tej uroczystości. Oprócz noclegu dla gości zadbajmy o wybór odpowiedniego menu. Koniecznie wybierzmy ciepłe przystawki, aby po uroczystości zaślubin nasi bliscy mogli się rozgrzać gorącym posiłkiem.

Wesele zimą wcale nie musi być złym pomysłem. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie będziemy mieli problemów z jego organizacją. Powodem tego jest fakt, że w okresie zimowym zwiększa się dostępność sal weselnych. Pamiętajmy jednak o doborze odpowiedniego menu oraz o zapewnieniu noclegu naszym gościom.

Dodaj komentarz