Dlaczego warto zorganizować obiad weselny, czy chrzciny w restauracji?

Zapewne zbliżając się do najważniejszego dnia w życiu, jakim jest wesele zastanawiacie się, gdzie zorganizować późniejsze przyjęcie. Obiad weselny to doskonała propozycja, z której możecie skorzystać w wielu restauracyjnych salach. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku chrzcin.

Obiad weselny w restauracji 

Nawet wtedy, gdy państwo młodzi nie planują hucznego wesela, wielu nowożeńców wybiera mniej budżetowe rozwiązanie, jakim jest obiad weselny w restauracji. Warto już wcześniej rozejrzeć się za lokalem, który będzie znajdował się blisko Kościoła, czy Urzędu Stanu Cywilnego. Niekoniecznie musi mieć on w swojej ofercie konkretnie wskazaną możliwość organizacji obiadu. Może to być zakwalifikowane jako uroczystość okolicznościowa. W takich restauracjach zazwyczaj jest wydzielona sala lub właściciele zamykają cały lokal na czas weselnego spotkania. Warto wcześniej dopytać o szczegóły wystroju, czy nowożeńcy mają jeszcze zadbać o jakieś szczegóły. Warto przed podać także orientacyjną liczbę gości. Wiadomo, że może ona ulec zmianie, jednak nie ma też co jej wyolbrzymiać. Nie dość, że to dodatkowe koszty, to na koniec my zostaniemy z tym jedzeniem. Większość restauracji ma także gotowe propozycje menu, jednak bez problemu zapewne zgodzą się na wybór państwa młodych. Przyjęcie weselne zorganizowane w lokalu sprawia, że młodzi nie muszą się niczym kłopotać. Restauracja przygotuje sale oraz wyda pyszne jedzenie.

Więcej na stronie: https://www.eliksir.pl/obiad-weselny/

Chrzciny – w domu czy w restauracji?

Licząc koszty i zaproszonych gości niektórzy rodzice w przypadku chrzcin zadają sobie pytanie, czy korzystniej będzie zorganizować je w domu czy w restauracji. Za drugą opcją z pewnością przemawia fakt, że nie musimy martwić się przygotowaniem dań, sprzątaniem domu czy mieszkania. To także duża wygoda dla organizatorów tego ważnego dla dziecka dnia. Wystarczy znaleźć restaurację, gdzie znów na wydzielonej sali razem z bliskimi będziemy świętować kolejny etap w życiu malucha. Restauracja to mistrzowskie posunięcie w przypadku, kiedy nie mamy czasu gotować, sprzątać, zastanawiać się, jakie menu będzie odpowiednie. To także duże ułatwienie – wybieramy dania i niczym więcej nie musimy się martwić.

Więcej na stronie: https://www.eliksir.pl/chrzciny/

W przypadku chrzcin, jak i przyjęcia weselnego w restauracji warto dopytać także o kwestię tortu. Niektóre lokale mają w swoim gronie cukiernika, a jeszcze inne zamawiają tylko z jednego źródła. Nawet mały torcik będzie świetnym zwieńczeniem pięknej rodzinnej uroczystości. Takie spotkania można zorganizować i dla kilku, i dla kilkudziesięciu osób. Wszystko zależy od chęci i możliwości finansowych organizatorów.

Warto także sprawdzić: https://www.eliksir.pl/