Błędy, które popełniasz przy organizowaniu wesela

Wesele to dla wielu ludzi znacznie ważniejsze wydarzenie, niż sam ślub. Większość z nas uwielbia świętować i spotykać się z dalekimi krewnymi, którzy chętnie  pomagają Państwu Młodym w przygotowaniu wszystkiego dokładnie tak, jak sobie wymarzyli. Niestety, tak jak w przypadku wszystkiego co robimy po raz pierwszy, popełniamy przy tej okazji masę błędów. Sprawdź o jakich mowa, aby ich uniknąć.

Nie wymagasz potwierdzenia obecności

Z jednej strony w zasadzie zaproszeni goście nie muszą zadeklarować się oficjalnie, że przyjadą, jeśli my sami doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że chcą to zrobić. Z drugiej jednak strony brak odpowiedniej deklaracji często źle działa na naszych bliskich. Osoby, które na pewno się nie pojawią, zapewne dadzą nam o tym znać odpowiednio wcześniej. Problem będzie jednak z tymi, którzy rozmyślą się w ostatniej chwili, bo niczego nie obiecywali. Pomijając już koszty, nieinformowanie o nieobecności, kiedy ktoś wcześniej zapewniał, że na pewno się zjawi, pozostawia po sobie niesmak i żal do danej osoby.

Starasz się na wszystkim zaoszczędzić

Młodzi ludzie bardzo często szukają każdej możliwej opcji na to, żeby zaoszczędzić na swoim weselu. Najlepszą receptą na nieponoszenie niepotrzebnych kosztów jest zrezygnowanie z kosztownej imprezy i wydanie co najwyżej uroczystej kolacji dla najbliższych krewnych. Jeśli już decydujesz się na wesele, bo Ci na nim zależy, nie staraj się rzucać samemu sobie kłód pod nogi. Zakładasz, że ten dzień będzie jedynym w twoim życiu. Nie zamawiaj więc taniego tortu i nie rezygnuj z wodzireja, jeśli chcesz go na swoim weselu z bajki. Lepiej w ogóle nie obchodzić tego dnia, niż rozczarować się po jego zakończeniu. Pamiętaj także o atrakcjach dla gości takich jak te https://www.weselezklasa.pl/atrakcje-weselne,42/. Te nie tylko wpisują się w najnowsze trendy, ale są oznaką troski o jakość zabawy gości weselnych.

Zamawiasz masę niepotrzebnych usług

Oszczędzanie na weselu to nie jest dobry pomysł, ale z drugiej strony szaleństwo też nie jest szczególnie wskazane. Nie ma sensu zatrudniać osobnej kapeli i didżeja, bo co najmniej jedna z tych usług będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. To samo tyczy się zbyt wielu kateringów albo kupowania alkoholu poza lokalami, takimi jak te: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/, w których urządzamy wesele. Im więcej kosztów, tym więcej stresu i niepotrzebnych zmartwień. Zanim zamówisz coś, czego nie potrzebujesz, upewnij się, że nie jest to już wliczone w cenę innej usługi albo czy na pewno aż tak bardzo zależy Ci na obecności dwóch fotografów, zamiast jednego.