Bramy weselne przed domem

Bramy weselne przed domem panny młodej to już tradycja. Bramy weselne są najczęściej tworzone przez znajomych albo sąsiadów, którzy nie zostali zaproszeni na przyjęcie. To świetna okazja do tego, aby złożyć życzenia. A także otrzymać słodkości czy alkohol. Ważne jest, aby w odpowiedni sposób zorganizować bramę weselną. W jaki sposób to zrobić? Oto kilka pomysłów. 

Brama weselna to bardzo stary zwyczaj, a gdzie ma swój początek? Dawniej młodzi do kościoła szli pieszo. A wówczas sąsiedzi zagradzali im trasę różnego rodzaju sznurami. Chodziło o to, aby pan młody wykupił z przyszłą żonę za pomocą butelki wódki. Dopiero wtedy młodzi mogli podążać do kościoła. Obecnie bramy ślubne przybierają różne formy. 

Brama weselna z balonów

Jakie są pomysły na bramę weselną? Przykładem może być brama weselna z balonów. Brama weselna z balonów jest bardzo często wybierana przez pary młode. W jaki sposób ją zrobić? Na łuku najczęściej pojawiają się balony w kolorach białym lub niebieskim, które są ze sobą splecione. Brama weselna z balonów świetnie sprawdzi się latem, a także wiosną. Trudniej utrzymać ją zimą, bądź cieszę jesienią, ponieważ wówczas wieje wiatr. Balony to świetna dekoracja bramy weselnej.

Jakie jeszcze są pomysły na bramę weselną? Sąsiedzi często wykorzystują to, co mają pod ręką. Wybierają np. drewniane palety, które tworzą zapory. Białą farbą formułują napisy skierowane do pary młodej. Do palety można przyczepić także balony bądź kwiaty. Taką bramę można łatwo ustawić i przenieść w dowolne miejsce. Pary młode czasem zamawiają gotowe bramy, by ustawić je przed domem panny młodej. 

Jakie jeszcze są pomysły na bramę weselną? 

Warto wykorzystywać to, co daje nam przyroda. Wczesnym latem jako ozdoba w bramie często pojawia się bez. Jesienią natomiast goście wykorzystują kolorowe liście. Robią z nich girlandy, które ozdabiają szyszkami. Taka brama wygląda nowocześnie i nietypowo. Jakie jeszcze są pomysły na bramę weselną? Świetnie sprawdzają się lampiony na drodze. Idealnie, gdy na dworze jest już ciemno. Lampiony zawieszone są na sznurkach i dają romantyczny efekt. Można także wybrać lampki choinkowe. 

Najpopularniejsze pomysły na bramę weselną: 

  • balony – formowanie bramy z wielu kolorowych balonów, 
  • lampeczki lub duże lampiony – układanie lampionów na kształt bramy; 
  • girlandy z liści – ten pomysł świetnie sprawdzi się jesienią;
  • kotara ze wstążek – na sznurku można zawiesić wiele wstążek, która stworzą bramę dla młodych. Wstążki mogą być wielokolorowe. 

Ważne jest, by brama była prosta i nie zniszczyła fryzury pannie młodej. Jak rozmawiać z gośćmi, którzy ustawili bramę weselną? To zadanie świadka. Ten powinien wysiąść jako pierwszy z samochodu i zapytać biesiadników, jakie są ich żądania. Tworzenie zbyt wielu bram może zniszczyć parze młodej dobry nastrój. Warto zatem, aby sąsiedzi porozumieli się ze sobą i utworzyli jedną bramę. 

Jak przygotować się do bramy weselnej? Warto mieć w bagażniku kilka butelek wódki, a także słodycze dla najmłodszych biesiadników.