Eleganckie smokingi odpowiednie na ślub

Smoking jest półformalnym strojem wieczorowym. Stanowi idealną równowagę między zwyczajnymi garniturami, a niezwykle eleganckimi, oficjalnymi frakami. Dzięki wielu zróżnicowanym stylom i typom, w których występują te stroje męskie każdy z panów znajdzie idealny model, który podkreśli zalety jego sylwetki oraz ukryje mankamenty takie jak np. wystający brzuch.

Co charakteryzuje eleganckie smokingi odpowiednie na ślub?

Smokingi ślubne składają się z marynarki, która może być jednorzędowa lub dwurzędowa. Jej ważnym elementem są jedwabne lub atłasowe klapy, wyróżniające się na tle materiału marynarki. Kamizelki wchodzące w skład eleganckiego smokingu mogą być zastąpione atłasowym „hiszpańskim” pasem. Ponadto cechą charakterystyczną smokingu są spodnie, koniecznie przyozdobione atłasowym lampasem! Decydując się na smoking, warto wiedzieć, że wymaga on specjalnej koszuli. Powinna być z półsztywnym gorsetem. Ponadto jej makiety również powinny być takie. Warto zwrócić uwagę na obecność łamanego kołnierzyka, wybierając koszulę, którą połączymy ze ślubnym smokingiem. Podkreślamy, że buty, które założymy do smokingu, powinny być czarne i błyszczące, by nadać całości stylizacji eleganckiego i luksusowego charakteru.

Kolorystyka ślubnych smokingów

Smoking na ślub z reguły występuje w bardzo ciemnych kolorach — najpopularniejsze to te czarne. Mimo to projektanci i producenci garniturów ślubnych poszli o krok do przodu i oferują je także w innych kolorach takich jak: burgund, granat, szarość, czy czerwień. Częstym zabiegiem jest także kontrastowy kolor klap marynarki, co sprawia, że strój nabiera lekkość i swadę. To bardzo ciekawe rozwiązanie nie tylko dla Pana Młodego, ale i dla jego ojca czy świadka, dzięki czemu będą oni wyróżniać się na tle innych gości. Tego typu zabiegi nie zwalniają jednak z zasad noszenia, które obowiązują, gdy masz na sobie smoking ślubny — opisaliśmy je powyżej. Jeżeli jesteś gościem ślubnym, zalecamy rozwagę w kwestii wyboru koloru smokingu ubranego na uroczystość.

Mucha czy krawat — jaki dodatek dobrać do smokingu ślubnego

Smokingi rządzą się swoimi prawami. Jedynymi dopuszczalnymi dodatkami są muchy. Zgodnie z tradycją powinny mieć one kolor czarny. Jednak z biegiem lat moda ulega zmianom i staje się coraz bardziej elastyczna. Dlatego też dopuszczalne są inne kolory muszek dobieranych do smokingów ślubnych. Istotną kwestią jest jednak spójność, przez co ważnym aspektem jest dobranie jej np. pod kolor kontrastowych klap marynarki i wybór poszetki w tym samym czy bardzo zbliżonym kolorze.

Czy smoking nadaje się na przyjęcie ślubne w każdym stylu?

Niestety smokingi ślubne nie będą idealnym rozwiązaniem na przyjęcia ślubne, które odbywać się będą za dnia, ponieważ zgodnie z wszelkimi zasadami i tradycją jest to strój ubrany po zmroku. Warto też zaznaczyć, że nie sprawdzą się na bardzo nowoczesnych przyjęciach, gdy Panna Młoda występować będzie w krótkiej sukni ślubnej. Partnerka mężczyzny w smokingu powinna być ubrana w długą kreację, by uniknąć faux-pas. Uważamy, że smoking nie jest też dobrą opcją na śluby boho czy rustykalne, w stylu wiejskim, a także marynistycznym. Nie będzie pasować do naturalistycznego nurtu, w którym utrzymane będą przyjęcia. Zdecydowanie lepiej sprawdza się na wszelkiego rodzaju ślubach w stylu glamour. Jest także idealnym rozwiązaniem na przyjęcia utrzymane w stylu minionego stulecia. Smokingi podkreślą charakter epoki i dodadzą sztampy imprezie.

Poszetka, kwiatek, czyli możliwości dodawania smokingowy eleganckiego, ślubnego charakteru

Skoro wspomnieliśmy wcześniej o kwestii doboru poszetki pod kolor muszki, pewnie domyślasz się, że jest to bardzo ważny element w smokingu. Sprawia, że zyskuje on elegancki charakter i nadaje szyk outfitowi. Nie popełnisz faux-pas, gdy swoją butonierkę ozdobisz kwiatami tworzącymi spójność z bukietem Panny Młodej. Nada to niezwykle uroczy klimat i sprawi, że będziesz rozpoznawalny i identyfikowany jako Pan Młody.

Jak widzisz, smokingi ślubne są świetnym, eleganckim rozwiązaniem, nie tylko dla Pana Młodego, ale i dla gości. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad i reguł stworzysz naprawdę stylowy i luksusowy outfit, którym uświetnisz imprezę i zapewnisz sobie świetną zabawę.

Dodaj komentarz