Jak wybrać suknię ślubną? Porady

Mówi się, że dzień ślubu to najważniejszy dzień w życiu kobiety. Nie do końca się z tym zgadzam. Jedno jest jednak pewne, to jeden z nielicznych dni, w którym kobieta wie dokładnie, co ma na siebie włożyć. Jak wybrać tę jedyną i niepowtarzalną suknię ślubną? Oto kilka cennych wskazówek. 

Wybór sukni ślubnej – przyjemność czy wyzwanie? 

Wybór sukni ślubnej o nie lada wyzwanie. Każda przyszła panna młoda chce wyglądać i czuć się świetnie w tym ważnym dla niej dniu. Nie należy się więc dziwić, że poszukiwania sukni ślubnej rozpoczynają się już na rok przed ślubem lub nawet wcześniej. Dodatkowym utrudnieniem jest bogactwo wzorów, kolorów i fasonów. Klasyczne, boho, romantyczne czy te bardziej nowoczesne – na rynku pojawiają się coraz to nowe propozycje, które mają zaspokoić oczekiwania przyszłych panien młodych. Jak więc wybrać najpiękniejszą suknię ślubną? Z myślą o przyszłych pannach młodych stworzyliśmy nasz poradnik, który ma pomóc w wyborze tej najpiękniejszej. 

Jak dobrać fason do figury? 

Ślubne trendy zmieniają się bardzo dynamicznie. Praktycznie co roku pojawiają się nowe modele, kolory i fasony sukien ślubnych. Podczas wyboru sukni ślubnej nie warto jednak aż tak bardzo zwracać uwagi na trendy. Najlepiej jest dopasować suknię ślubną do naszych potrzeb, a jej fason do sylwetki. W tym wyjątkowym dniu Panna Młoda powinna czuć się najpiękniejsza i najbardziej atrakcyjna. Podczas wyboru sukni ślubnej kieruj się przede wszystkim własnymi odczuciami. Powinnaś czuć się w niej nie tylko pięknie, ale także swobodnie. Suknia, która będzie ograniczała ruchy sprawi, że będzie to widać na Twojej twarzy. Niewygodne, uciskając elementy, drapiące cekiny czy prześwitujące wstawki sprawią, że nie będziesz czuć się wygodnie.  

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody 

Suknia ślubna powinna być przede wszystkim dobrana właściwie do Twojej sylwetki. Tylko wówczas podkreśli ona Twoje atuty oraz zamaskuje niedoskonałości figury, których może nie chcesz pokazywać.  

Podczas wyboru sukni ślubnej zwróć również uwagę na jej kolor. Coraz rzadziej spotyka się w salonach ślubnych suknie w odcieniu czystej bieli. Dlaczego? Z prostej przyczyny – większości kobiet nie jest w nich do twarzy. Częściej można znaleźć te w kolorze kremu lub ecru. Spotyka się również suknie w odcieniach jasnego lub przybrudzonego różu, które również świetnie się prezentują. 

Powszechnym przekonaniem jest fakt, że dekoracja sali weselnej powinna pasować do sukni. Nic bardziej mylnego. Nie musisz kupować sukni w stylu boho, gdy Twoja dekoracja to makramy  i polne kwiaty, choć oczywiście takie połączenie prezentuje się świetnie. 

Podczas przymiarki poznasz pierwsze opinie, jednak nie sugeruj się nimi za bardzo. Warto jest posłuchać opinii innych osób, jednak pamiętaj – to twój ślub! To Ty masz się czuć dobrze, komfortowo. Suknia ma podkreślać Twój charakter! Kieruj się tym, co Tobie najbardziej się podoba. Efekt finalny zależy od wielu czynników, a dzień ten z pewnością zapamiętasz na zawsze. Chyba nie chcesz do końca życia żałować, że nie wybrałaś sukni, która skradła Twoje serce?