Kreacja na wesele a żałoba

Mówi się, że na ślub nie powinnyśmy zakładać zarówno białych, jak i czarnych sukienek. Kiedyś panowało przekonanie, że kolor czarny przynosi pecha. Ale co zrobić, kiedy wybieramy się na wesele w czasie żałoby po kimś bliskim? Jaką kreację wówczas wybrać?

Bardzo wiele osób w czasie żałoby rezygnuje z jakichkolwiek imprez czy wesel. Podejście ludzi do tej kwestii bywa różne. Jedni stwierdzą, że osoba, która straciła bliską osobę nie powinna się „weselić” razem z innymi, skoro ma żałobę. Z drugiej strony są i tacy, którzy uważają, że żałobę nosi się w sercu i niekoniecznie musi być ona na pokaz, a poza tym zmarły na pewno nie chciałby, żeby ktoś z jego powodu odmawiał sobie zabaw. Takich sytuacji jest naprawdę wiele, jest od dawna planowany ślub, a później ktoś bliski nam umiera, ale nie wypada nie przyjść. W co się wówczas ubrać?

Jeśli czarna, to z dodatkami

Choć przyjęło się, że czarny to kolor żałobny i na ślub takie kreacje nie są wskazane, to coraz częściej właśnie takie sukienki wybieramy, niezależnie od tego, czy mamy żałobę. Gustowna mała czarna, urozmaicona koronkowymi wstawkami to modna sukienka na wesele, która z pewnością będzie się pięknie prezentować. Teoretycznie państwo młodzi powinni zrozumieć Twoją sytuację. Jeśli jednak nie chcesz ich urazić, ubierając się od stóp do głowy na czarno, postaraj się rozjaśnić stylizację odpowiednimi dodatkami. Może to być czerwony czy beżowy żakiet, jakieś jasne buty albo złota biżuteria. W ten sposób będziesz wyglądać efektownie, a jednocześnie wyrazisz szacunek do zmarłej osoby.

Inne kolory

Czasem zdarza się, że młodzi są na tyle przesądni, że nie życzą sobie na weselu czarnych sukienek, w obawie o przyniesienie pecha. Jaki kolor kreacji wówczas wybrać? Postawmy na stonowane, ciemne kolory. Znakomicie sprawdzi się np. granat, który w połączeniu ze złotymi dodatkami prezentuje się niezwykle elegancko i szykownie. Możemy też wybrać sukienki polskich producentów w kolorze ciemnoszarym, fioletowym czy brązowym. Pamiętajmy jednak, by sukienki były proste. Nie wypada założyć sukienki, która co prawda jest szara czy fioletowa, ale za to bardzo wzorzysta i rzucająca się w oczy.

Dodaj komentarz