Gdzie najlepiej wybrać się w podróż poślubną?

Dla każdej pary młodej podróż poślubna jest zwieńczeniem tego pięknego momentu w życiu, jakim jest ślub. W wirze przygotowań, gdy stres bierze górę, nie zawsze mamy czas i ochotę na spędzanie czasu z drugą połówką w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Dlatego też podróż poślubna zaraz po lub kilka dni po uroczystości jest świetnym pomysłem, bo nie tylko możemy się rozluźnić i odpocząć, ale także poświęcić czas naszemu ukochanemu, którego być może troszkę zaniedbaliśmy. I choć może się wydawać, że wybór kierunku podróży jest prosty, to gdy przychodzi moment decyzji, okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe. Dlatego przychodzimy wam z pomocą i podpowiadamy, jakie miejsce wybrać na wasze pierwsze, „małżeńskie” wakacje.

Może nad morze?

Nie jest powiedziane, że podróż poślubna musi być droga i koniecznie za granicą. Jeśli nadmorskie miejscowości są dla was z jakiegoś powodu sentymentalne (być może tam się poznaliście lub spędzaliście wspólnie wakacje), to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście się wybrali nad nasze polskie morze. Wieczorne spacery przy zachodzie słońca, romantyczne kolacje i wy – obok siebie i dla siebie. Aby urozmaicić sobie czas, możecie wynająć hotel z pakietem SPA i porządnie się zrelaksować w jacuzzi czy podczas różnorakich zabiegów. Plusem takiego wyjazdu jest również to, że nie trzeba się martwić o dokumenty, przeloty, rozmiar bagażu czy też wymianę waluty. Zatem jeśli macie ochotę na polską podróż, to śmiało!

Podróż do Stanów

Wielu nowożeńców decyduje się na wyjazd do USA z różnych powodów. Dla jednych jest to spełnienie marzeń, dla innych chęć poznania tamtejszej kultury, a jeszcze dla innych pragnienie zobaczenia czegoś pięknego – m.in. Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Aby móc wybrać się do Stanów Zjednoczonych, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim finansowo, gdyż taka podróż do najtańszych nie należy. Musicie zadbać o wyrobienie wizy turystycznej, a panie zmieniające nazwisko i co za tym idzie wszystkie dokumenty (podczas gdy wiza jest w starym paszporcie z panieńskim nazwiskiem) powinny mieć ze sobą międzynarodowy akt małżeństwa w języku angielskim oraz stary paszport. Kolejnym istotnym dokumentem jest karta kredytowa, bez której nie macie możliwości zameldowania się w hotelu. Do kosztów trzeba zaliczyć także ubezpieczenie i bilety lotnicze. Ale gdy już będziecie na miejscu, to widoki wszystko wam wynagrodzą.

Odrobina luksusu

Brazylia podróż poślubna to jeden z najbardziej pożądanych kierunków, jeśli chodzi o poślubne wakacje. I nic w tym dziwnego! Gorące noce w Rio, luksusowe hotele z basenem na dachu, wodospad, Puszcza Amazońska czy prywatna chata w dżungli – to jedne z wielu powodów, dla których Brazylia jest tak pożądana.

Wymarzone tropiki

Hawaje to niezwykle egzotyczny kierunek podróży poślubnej. Błękitne wody oceanu, złociste plaże, bogata roślinność, wodospady czy szczyty wulkaniczne to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nowożeńców w tropikalnej scenerii. Dla osób żądnych przygód organizowane jest nurkowanie z rekinami czy też pływanie na desce surfingowej. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wakacje z koalą

Australia – kontynent odległy i tajemniczy. Misie koala, kangury, opera w Sydney i Pacyfik. Choć podróż do tego miejsca nie jest tania, to z pewnością przywieziecie najpiękniejsze wspomnienia. Każda wydana złotówka jest niczym w porównaniu z widokami, którymi możecie nacieszyć swoje oczy.

Bez względu na to, jaki kierunek obierzecie, pamiętajcie, że najważniejsze jest to, że będziecie tam razem!

Dodaj komentarz