Podróż poślubna w Polsce – 5 romantycznych miejsc

Piękna podróż poślubna zostaje w pamięci na całe życie. Przedstawiamy 5 urokliwych miejsc w Polsce na podróż poślubną.

Wybierając się w podróż poślubną wiele osób szuka szczęścia za granicą – modne jest przecież opuszczanie rodzimego kraju, by dobrze się bawić na wysokim poziomie. Wiele młodych par nie docenia romantycznych miejsc i zakątków Polski, a czynią tak albo z niewiedzy, albo z czystej ignorancji. Nie od dziś wiadomo, że „trawa jest bardziej zielona u sąsiada”. Polska jednak posiada wiele ciekawych miast i zakątków, które faktycznie warto odwiedzić z ukochaną osobą.

Podróż poślubna w Polsce – propozycje

Kraków

Dawna stolica Polski ma mnóstwo do zaoferowania nie tylko dla zwykłych turystów, ale także dla zakochanych par. Rynek, tradycyjne kamieniczki i zabudowania, stare miasto, Wawel i wiele innych atrakcji – wszystko to nabiera nowego znaczenia i wymiaru w kontekście spędzania czasu z ukochaną osobą. Warto wynająć apartament na czas pobytu w Krakowie i sukcesywnie odkrywać wszelkie zakamarki miasta – oczywiście we dwoje. Emocje gwarantowane, zwłaszcza wieczorem, gdy nocne miasto budzi się do życia i przyciąga żądnych przygód zakochanych niczym magnes.

Zakopane

To dobrze znane turystyczne miasteczko udowadnia, że podróż poślubna w Polsce nie musi być nudna ani typowa: odkrywanie polskich gór i zabytków w okolicach Zakopanego nabiera zupełnie nowych barw, kiedy w podróży biorą udział państwo młodzi. Możemy też pójść o krok dalej i wziąć ślub w tradycyjnym, drewnianym kościele w samym sercu gór! Dla miłośników pieszych wędrówek pomysł jak znalazł.

Bieszczady

Choć podróż poślubna w Bieszczady nie kojarzy się z pełną emocji wyprawą do najbardziej romantycznego miejsca na świecie, to i tak zbyt wiele osób nie docenia potencjału tych gór, jako lokalizacji o miłosnym zabarwieniu. Cisza, spokój, niewielkie miasteczka i wioski, a do tego sama przyroda, lasy, góry i łąki. Jeśli chcemy uciec od miejskiego zgiełku i od codziennych problemów, w tym pracy, Bieszczady to idealne rozwiązanie zarówno dla pana młodego, jak i panny młodej. Dwoje zakochanych ludzi plus piesze wycieczki na łonie przyrody plus malownicze krajobrazy to zdecydowanie atrakcyjna wizja spędzenia miesiąca miodowego – podróż poślubna w Polsce nie musi być nudna i oklepana!

Warmia i Mazury

Dla miłośników lasów i jezior pozycja obowiązkowa. Wiele osób zdaje się zapominać, że Polska ma coś więcej do zaoferowania, niż tylko góry i morze. Wypad na dłuższą wycieczkę poślubną, połączoną z romantycznym pływaniem łódką po jeziorze, spaniem w namiocie (lub na kempingu) i wędrówkami po lasach i szlakach turystycznych jest wyjściem dla aktywnych młodych par, które szukają czegoś więcej niż plaża i leżak do wielodniowego, bezczynnego wypoczynku. Wypoczynek aktywny na Mazurach, a to wszystko w romantycznej, miłosnej atmosferze – podróż poślubna w Polsce naprawdę może być atrakcyjna!

Pieniny

Nie ma to jak romantyczna wycieczka szlakiem turystycznym na szczyt góry Sokolnica w Pieninach. Choć znaleźć tu można wiele ciekawych punktów widokowych, to właśnie ten na Sokolnicy mocno się wyróżnia: przypomina bowiem intymny, romantyczny zakątek z pojedynczą, dodającą uroku sosną rosnącą na samym szczycie. Wspólne wyprawy po Pieninach to też świetna okazja do wspólnego zbliżenia się i odpoczynku od wymagającej codzienności. Jeśli tylko państwo młodzi lubią piesze wędrówki – znakomity wybór!

Dodaj komentarz