Linie Emirates otwierają połączenie do Multanu

1 sierpnia przewoźnik otworzy swoje szóste połączenie do Pakistanu, a od 1 lipca uruchomi pięć dodatkowych lotów tygodniowo do Karaczi. Dzięki nowym usługom Pakistan zostanie czwartym krajem w sieci Emirates pod względem liczby lotów – w ten sposób linie chcą uczcić 30-lecie działalności w Pakistanie.

Linie Emirates, które łączą ludzi, miejsca i gospodarki na całym świecie, zapowiedziały plan uruchomienia lotów do pakistańskiego miasta Multan od 1 sierpnia br.

Połączenie do Multanu, piątego co do liczby ludności miasta Pakistanu, będzie obsługiwał cztery razy w tygodniu Boeing 777-300 w konfiguracji dwuklasowej (54 miejsca w klasie biznes i 310 w klasie ekonomicznej). Samolot może przewieźć 23 tony cargo, stwarzając tym samym znacznie więcej możliwości rozwoju handlu w regionie.

Multan to jedno z najstarszych miast świata, które może poszczycić się bogatą historią jako ośrodek kulturalny i handlowy. Miasto położone nad rzeką Chenab, w pakistańskiej prowincji Pendżab, słynie z produktów rolnych, takich jak pszenica, bawełna, trzcina cukrowa, mango, owoce cytrusowe, gujawa czy granaty.

Multan to również ośrodek handlowo-przemysłowy zapewniający doskonałe połączenie z innymi uprzemysłowionymi miejscowościami, takimi jak Lahaur, Karaczi, Gudźranwala, Kweta czy Fajsalabad. Fundament gospodarki Multanu stanowią produkcja nawozów, przemysł kosmetyczny i szklarski, produkcja i przetwórstwo bawełny, duże zakłady włókiennicze, młyny zbożowe, cukrownie i olejarnie. Z regionu eksportuje się m.in. tradycyjne obuwie, haftowaną odzież damską i męską, meble, wyroby drewniane, ceramikę, produkty z wielbłądziej skóry, narzędzia chirurgiczne i dywany.

– W związku ze zbliżającą się 30. rocznicą naszej działalności w Pakistanie pamiętamy o bliskich więziach, które łączą nas z tym krajem – powiedział Ahmed Khoory, Senior Vice President Commercial Operations Emirates na obszar Azji Zachodniej i Oceanu Indyjskiego. – Dodatkowe loty do Karaczi i dołączenie Multanu do naszej sieci połączeń sprawi, że Pakistan będzie czwartym najczęściej obsługiwanym przez Emirates krajem na świecie – samoloty linii będą latały między Dubajem a Pakistanem 80 razy w tygodniu. Ponadto linie Emirates będą nie tylko pierwszym przewoźnikiem realizującym loty do Multanu samolotem szerokokadłubowym z najwyższą jakością obsługi pokładowej, ale też dzięki nowemu połączeniu przyczynią się do rozwoju handlu zagranicznego i gospodarki regionu oraz zapewnią dodatkowe możliwości podróży Pakistańczykom odwiedzającym przyjaciół, rodziny i znajomych w obrębie naszej sieci ponad 140 miejsc na całym świecie – dodał Ahmed Khoory.

Otwarcie połączenia do Multanu nastąpi 1 sierpnia 2015 r. Samolot Emirates rejsu nr EK630 będzie wylatywał z Dubaju o 18:20 z lądowaniem w Multanie o 22:00 w poniedziałki, wtorki, środy i soboty. Lot powrotny nr EK631 z Multanu zaplanowano na 23:30 z lądowaniem w Dubaju o 1:20.

Od 1 lipca linie Emirates wprowadzają również pięć dodatkowych lotów tygodniowo do Karaczi. Samolot Emirates rejsu nr EK618 będzie startował z Dubaju o 4:50 z przylotem do Karaczi o 8:00 w środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Lot powrotny nr EK619 z Karaczi zaplanowano na 9:40 z lądowaniem w Dubaju o 10:55.

Bilety do Multanu i Karaczi można już nabyć na stronie Emirates.com lub w wybranym biurze podróży.

Dodaj komentarz