Inspiracje: Hollywoodzki ślub w stylu glamour

Glamour kojarzy się z przepychem, bogatymi dekoracjami i elegancją. Ślub w stylu gwiazd Hollywood wymaga specjalnej oprawy. W tym przypadku dominują eleganckie kreacje, błysk i bogato zdobione wnętrza. Jak uzyskać efekt glamour w tym wielkim dniu?

Kreacje ślubne

Suknia ślubna Panny Młodej powinna być niezwykle efektowna. Odkryte plecy lub kuszący dekolt będą strzałem w dziesiątkę. Suknia powinna być długa, dopasowana, z elementami kryształków lub innych okazałych zdobień. Nie można zapominać o biżuterii, idealnie sprawdzą się długie, eleganckie kolczyki, kolia lub perły. Dla Pana Młodego idealnym rozwiązaniem będzie elegancki smoking lub czarny garnitur z czarną lub białą muchą. Należy pamiętać, by nie przekroczyć cienkiej granicy kiczu. Warto czerpać ciekawe pomysły od prawdziwych dam dawnego Hollywood. Grace Kelly, Audrey Hepburn, Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Bette Davis uosabiają kwintesencję piękna i elegancji.

Kościół pełen przepychu

Ślub to oczywiście cudowne przeżycie duchowe i nie powinniśmy o tym zapominać przygotowując okazałą oprawę. Jednak jedno drugiego nie wyklucza. Para Młoda decydująca się na styl glamour powinna stworzyć wokół siebie magiczną aurę, aby również goście czuli się wyjątkowo. Ozdabiając kościół warto zdecydować się na dwa-trzy kolory, idealne będą złoto, srebro, czerwień i oczywiście biel. Czerwony dywan, świece, eleganckie kwiaty, ozdoby na ławki lub krzesła będą bardzo mile widziane. Dopełnieniem mogą być inne elementy dekoracyjne, takie jak płatki róż, wstążki i tasiemki.

Dekoracja sali weselnej

Sala weselna powinna być wytworna, a nawet nieco królewska. Efekt glamour osiągniemy poprzez postawienie na stołach wysokich świec, eleganckich bukietów, kryształowej zastawy, perłowych ozdób. Nie tylko biel i srebro – bardzo modne jest połączenie złota i różu lub fioletu. Najważniejsze, aby wystrój sali weselnej był spójny. Okrągłe stoły, duże lustra, białe obrusy, lśniące kryształowe żyrandole to przepis doskonały na hollywoodzkie wesele.

Dodaj komentarz