Obrączka z brylantami – wyjątkowa biżuteria

Obrączki ślubne są symbolem trwałości uczucia łączącego osoby wstępujące w związek małżeński. Przypieczętowują sakrament i/lub ceremonię zaślubin, stając się ich namacalnym dowodem oraz pamiątką. Warto zadbać o to, by ta wyjątkowa ozdoba była piękna i podkreślała istotę wydarzenia. Właśnie dlatego, coraz popularniejsze stają się obrączki z brylantami.

Okrąg nie ma początku ani końca. Nic więc dziwnego, że ludzkości już od czasów starożytności kojarzy się z nieskończonością. Każdy pragnie wierzyć, że uczucie łączące go z ukochaną osobą będzie trwać wiecznie, a wyrazem tego są właśnie obrączki ślubne. To naprawdę szczególna biżuteria, więc większość ludzi szuka dla siebie na tę okazję niezwykłych egzemplarzy. Takim właśnie modelem, niewątpliwie będzie obrączka z brylantami.

Ślubna obrączka z brylantami

Przygotowania do ślubu wiążą się z masą planów, zakupów i innych spraw organizacyjnych. Jedną z pierwszych wspólnych decyzji, jaką musi podjąć para młoda, jest wybór obrączek. W tradycji mocno zakorzeniły się proste, złote pierścionki, często z grawerem na wewnętrznej stronie. Nie bez powodu od wieków wybierało się ten kruszec na tak ważną, symboliczną biżuterię. Złoto jest symbolem wieczności, niezniszczalności, dobrobytu. Wielokrotnie było wykorzystywane także w obrzędach religijnych, do produkcji dewocjonaliów itp. Z tego też powodu złote obrączki stały się symbolicznym potwierdzeniem zawarcia sakramentu małżeństwa.

Współcześnie coraz częściej odstępuje się jednak od tej tradycji. Zamiast klasycznego, żółtego złota, coraz chętniej wybiera się białe i różowe, a nawet egzemplarze ze srebra czy innych materiałów, takich jak np. tytan czy stal. Coraz popularniejsze stają się także bardziej strojne modele. Ślubna obrączka z brylantami prezentuje się przecież o wiele ciekawiej, przez co  miłośnicy efektownej biżuterii z pewnością będą zachwyceni takim wariantem.

Obrączki z brylantami dla młodej pary

W ciągu ostatnich lat obrączki z brylantami stały się bardzo modne i chętnie wybierane przez pary planujące ślub. Zarówno bogato zdobione modele, jak i te bardziej skromne z drobnymi aplikacjami, są znacznie bardziej wyraziste niż klasyczne gładkie obrączki. Obrączkę ślubną wybiera się zazwyczaj z myślą, że będzie ona tą jedną w życiu, dlatego jak najbardziej powinna być efektowna i wzbudzać w nas głębokie emocje. Po latach tak dobrana obrączka może stać się również cenną pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

O ile pannom młodym obrączki z brylantami zwykle bardzo się podobają, o tyle panowie mogą być niekoniecznie przekonani do tak strojnych ozdób. Przyjęło się jednak, że pierścionki ślubne powinny być takie same. Można więc pójść na kompromis! Bez problemu da się znaleźć lub zamówić zestaw o identycznej podstawie, z damskim egzemplarzem dodatkowo ozdobionym brylantami. Dzięki takiemu połączeniu wybrany zestaw obrączek stanie się jeszcze bardziej symboliczny i personalny, stanowiąc prawdziwą wartość sentymentalną na wiele długich lat.

Obrączki z diamentami jako codzienny dodatek

Obrączki zwykle nosi się codziennie, dlatego wiele osób zwraca uwagę na to, by były nie tylko ładne, ale też wygodne i uniwersalne. Wbrew pozorom, obrączki z diamentami wcale nie wyglądają odpowiednio jedynie przy eleganckich stylizacjach. Drobne, skromne modele z białego złota i niewielkimi kamieniami, są bardzo piękne, a przy tym stosunkowo neutralne. Bez problemu dopasują się do każdego stroju, dlatego obrączka z brylantem jak najbardziej sprawdzi się jako biżuteria na co dzień.

Obrączka z brylantem jest wspaniałym sposobem na przypieczętowanie pięknej, trwałej miłości. Wybierz dla siebie i współmałżonka symbol Waszego rozkwitającego związku. Jeśli szukasz właśnie takich wyjątkowych ozdób lub innej zachwycającej biżuterii, zapoznaj się z szeroką ofertą redrubin.pl!

Dodaj komentarz