Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie lada wyzwanie. Dziś można już wykupić pełną usługę w tym zakresie, jednak do najlepiej wspominanych imprez należą wieczory kawalerskie urządzane przez świadka, przyjaciół lub najbliższą rodzinę pana młodego. Jest w tym geście organizacyjnym zaufanie, zażyłość i wspólne wspomnienia, których budowanie wymaga sporo pracy, ale i popłaca radością. Na początek warto zatem postawić kluczowe pytanie: kto będzie organizatorem wieczoru kawalerskiego. Czy zajmie się tym jednak osoba, czy też stworzony zostanie komitet organizacyjny z podziałem na zadania i role. Od pytanie: kto i za co odpowiada rozpocząć należy organizację wieczoru kawalerskiego, aby uniknąć stresu, rozczarowań, wzajemnych pretensji i w efekcie przykrej porażki. Niezależnie jednak od tego, czy organizator imprezy będzie jednoosobowy czy zespołowy, eksperci weselni dzielą się siedmioma złotymi radami, jak zbudować doskonały planner na wieczór kawalerski.
Rada pierwsza: poznaj marzenia pana młodego. W końcu to przede wszystkim jego święto
Oczywiście wieczór kawalerski jest imprezą zbiorową, jednak głównym bohaterem spotkania musi być pan młody. Dlatego organizator wieczoru powinien – mniej lub bardziej wprost zbadać jego oczekiwania. Jeśli szefem organizacji jest najlepszy przyjaciel pana młodego sprawa będzie prosta, jeśli to ktoś mniej znający gusta przyszłego małżonka, należy koniecznie podpytać przyjaciół lub rodzinę, co sprawi radość kandydatowi na męża w ostatnią, symboliczną noc wolności.
Rada druga: stwórz pełną listę gości wieczoru kawalerskiego. O towarzyskie wpadki bardzo łatwo
Druga, istotna sprawa, to jak najszybsze stworzenie pełnej listy gości wieczoru kawalerskiego. Warto się o nią postarać nie tylko ze względu na ewentualne składki finansowe, dopasowanie menu do potrzeb zaproszonych i inne drobiazgi, ale przede wszystkim dlatego, aby uniknąć niezręczności towarzyskich. Lepiej, żeby na imprezie nie spotkali się zaciekli wrogowie lub – co gorsza – rywal pana młodego w drodze do ołtarza. Lista gości delikatnie skonsultowana z przyszłym panem młodym pozwoli uniknąć podobnych gaf tematycznych.
Rada trzecia: określ wielkość budżetu i źródło finansowania imprezy. Bo nic tak nie frustruje, jak żebranie o składkowe
Kolejna rada ekspertów weselnych uczula na kwestie finansowania imprezy. Obecnie najczęściej płaci za nią sam pan młody, a goście odwdzięczają się składkowym prezentem. Jednak, jeśli impreza jest niespodzianką, trzeba będzie pomyśleć o określeniu jej finansowania, czyli ustaleniu, kto opłaci rezerwacje i koszty organizacji imprezy. Jeśli składać się będą goście, warto wcześniej zgromadzić pełne środki, aby uniknąć tak zwanego zakładania pieniędzy przez głównego organizatora i niezręcznego żebrania przez niego o zwrot nakładów już po wieczorze kawalerskim. To naprawdę się zdarza mimo zaufania do gości spotkania.
Rada czwarta: klasyczna impreza w klubie to standard. Klienci z Warszawy polecają lokal New Orleans i Gnetelmen’s Club
Oczywiście wieczór kawalerski może stać się wyśrubowaną w swych wymaganiach imprezą tematyczną, nawet surwiwalową, jednak warto wcześniej określić, czy sam pan młody i jego goście na pewno będą gotowi kupować lub szyć na zamówienie stroju i paradować w nich przez cały wieczór. Doradcy weselni zalecają tu powściągliwość i ostrożność. Najbardziej sprawdzają się klasyczne, eleganckie nocne kluby ze striptizem, prezentujące ofertę na bardzo wysokim europejskim poziomie, wraz z menu z nocnej restauracji. Pamiętajmy, że wieczór kawalerski ma elegancko relaksować głównego bohatera i jego gości. W nocnym klubie New Orleans w Warszawie organizator wieczoru kawalerskiego znajdzie dla gości bezpieczny i satysfakcjonujący Gentelmen’s Club premium – https://neworleans.pl/wieczor-kawalerski-w-warszawie/. W programie będzie symboliczny dla tego rodzaju imprez striptiz i menu dopasowane do oczekiwań gości. Taka poetyka imprezy zadowoli każdego, od tradycjonalisty do wielbiciela eksperymentów. Wieczór z kołczanami w lesie albo noc w jaskini to jednak inny rodzaj rozrywki. Warto postawić na dyskretną elegancję i wybrać klasykę pożegnalnej imprezy kawalerskiej dla przyszłego pana młodego.
Rada piąta: lista alkoholi powinna być ustalona przed imprezą. Lepiej uniknąć targowania rachunków gości
Kolejna, bardzo ważna kwestia organizacyjna to przygotowanie w wybranym lokalu konkretnej, ilościowo i jakościowo listy alkoholi. Organizator ustalić powinien ją z menedżerem lokalu, aby uniknąć cenzurowania gości. Najlepiej zamówić szwedzki stół alkoholowy, opłacony wcześniej i opracowany w porozumieniu z gośćmi wieczoru. Jak wiadomo fantazje lubią ponosić i lepiej uniknąć stresu po imprezie, płacąc nieprzewidziane rachunki za siebie lub kolegów.
Rada szósta: zaufanie wymaga kontroli. Sporządź dyskretny regulamin imprezy dla gości
Oczywiście wieczór kawalerski to impreza dla dorosłych mężczyzn, jednak doświadczenie pokazuje, że warto opracować z gośćmi symboliczny regulamin imprezy, w którym główny organizator ustali listę zachowań niepożądanych. Lepiej, żeby w trakcie, już po kolejnym toaście nie okazało się nagle, że któryś z kumpli zamówi usługę przybycia dwudziestu pań do lokalu albo sam wykona striptiz. Zaufanie jest miarą jakości osobistej każdego gentelmena, jednak fantazje w ten wieczór bywają nadmiernie dzikie i lepiej mieć je pod kontrolą.
Rada siódma: zsynchronizuj wieczór kawalerski z terminem panieńskiego. Kobiety bywają nieufne, a mężczyźni wścibscy
Eksperci weselni podpowiadają też, choć to poważne wyzwanie organizacyjne, aby wieczór kawalerski odbył się tego samego dnia co wieczór panieński. Dlaczego? Bo przyszłe panny młode bywają nadmiernie kontrolujące i zdarza się, że mocno rozbudowana i przeciągnięta impreza narzeczonego budzi ich niepokój. Nie inaczej bywa z narzeczonymi, których wyobraźnia pracuje nie zawsze we właściwych kierunkach. Jeśli więc jesteś organizatorem wieczoru kawalerskiego, spróbuj urządzić go z tą samą datą, co wieczór panieński. Wtedy i przyszły pan młody, i przyszła pani młoda będą wystarczająco zajęci, aby nie zepsuć sobie – nawzajem – zabawy.