Jak wybrać alkohol na wesele?

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

man-1456951_960_720Oprócz jedzenia i dobrej muzyki http://www.imprezowyraj.pl/fotobudka najważniejszy na weselu jest alkohol. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba wybrać odpowiedni rodzaj przy określonym budżecie.

Najpopularniejszym z alkoholi jest wódka. Przy weselach najczęściej oblicza się 0,5 l na osobę, licząc jednocześnie i poprawiny. Do tego dodajemy jeszcze butelki, które będą rozdawane jako nagrody oraz te, które zostaną oddane na tzw. bramach. Nie można zapomnieć o tym, że wódkę należy serwować schłodzoną, najlepiej w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach z lodem. Wódkę podaje się w kieliszkach bez nóżki.

Warto zwrócić uwagę na to, że coraz większą popularnością cieszą się nalewki domowej roboty. Można to obejść podając je na wiejskim stole albo specjalnie przygotowanym do tego rodzaju trunków stoliku.

Równie ważne jest, aby na weselu pojawiło się wino. Należy kupić 0,35 l na osobę, po połowie białego i czerwonego. Nie można zapomnieć, że najbardziej odpowiednie są wina półwytrawne i wytrawne. Zdecydowanie odradza się wina słodkie. W sytuacji, gdy gospodarz decyduje się na wybranie innych alkoholi niż wódka, należy je postawić na specjalnie przygotowanym do tego stoliku oraz wyznaczyć osobę odpowiedzialną za nie. Trzeba tam również umieścić kieliszki, szklanki oraz lód.

Wesele nie obejdzie się także bez szampana. Państwa młodych i gości wita się w sali lampką tego trunku. Wynika to z naszej, polskiej tradycji. Dla osób nie pijących należy przygotować sok winogronowy. Można go oznaczyć wrzucając do tych kieliszków winogrono albo malinę. Szampan najczęściej jest wliczany w menu. W innym przypadku, butelka wystarczy na siedem osób.

W sytuacji, gdy gospodarze obawiają się o to, że wybrane alkohole mogą nie wystarczyć, należy zamówić barmana na wesele http://www.imprezowyraj.pl/barman-na-wesele/. Profesjonalna obsługa nie tylko  przygotuje odpowiednie trunki, ale i umili czas gościom.

Warto pamiętać o tym, aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Można pomyśleć dodatkowo o piwie albo bardziej wysublimowanych trunkach jak whisky, burbon czy likiery. Wszystko więc będzie zależało od kubków smakowych zaproszonych gości.

http://www.imprezowyraj.pl

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.