Jak dobrać odpowiedni materac?

mattress-277906_640

Zakupu materaca nie można pozostawić jedynie kwestii przypadku i ceny. To integralny element łóżka, w największym stopniu odpowiadający za komfort, a przede wszystkim jakość snu. Jak wybrać materac, który zapewni maksymalnie efektywny wypoczynek? Przede wszystkim warto dobrać go indywidualnie – względem wagi, wzrostu, a przede wszystkim sposobu spania.

Cena nie jest najważniejsza

Przy wyborze materaca wiele osób kieruje się przede wszystkim kwestiami finansowymi. W takiej sytuacji łatwo o wybór nieodpowiedniego materaca, a to z kolei może być przyczyną wielu problemów – niewysypiania się, kłopotów ze wstawaniem, braku energii, nadmiernego apetytu w ciągu dnia, a nawet schorzeń kręgosłupa. Zbyt oszczędne osoby powinny zdać sobie sprawę, że po pierwsze – chodzi o ich zdrowie, a po drugie – materac to z zasady zakup na lata. Wprawdzie wymiana materaca powinna mieć miejsce co osiem lat, to jednak dobrze dobrany produkt może posłużyć o wiele dłużej. Zwłaszcza ten wyjątkowo dobrej jakości. Dodatkowo najlepsze firmy proponują swoim klientom wyjątkowo długi okres gwarancji. Idealny przykład stanowią materace TEMPUR: gwarancja na wszystkie produkty tej znanej na całym świecie marki wynosi aż piętnaście lat! Tym bardziej warto dokładnie przemyśleć decyzję co do zakupu konkretnego modelu.

Jak wybierać?

Istnieje parę podstawowych kryteriów, którymi warto się kierować przy zakupie materaca. Pierwszym z nich są odpowiednie wymiary, dopasowane do wzrostu użytkownika. Właściwie dobrany materac powinien być co najmniej o 20 centymetrów dłuższy od wzrostu używającej go osoby, natomiast idealna szerokość musi liczyć minimum 90 centymetrów. Wybór twardości jest już kwestią indywidualną. Z tego względu wskazane jest wcześniejsze przetestowanie materaca.

Duże ułatwienie stanowi zakup produktu w sprawdzonej, cieszącej się renomą firmie. Jakiekolwiek byłyby koszty takiego zakupu, to komfort płynący z jakości snu okazuje się w efekcie bezcenny. Produkty renomowanych marek cechuje niezwykła budowa powstała w oparciu o wieloletnie badania z użyciem najnowszych technologii. Dla przykładu – wspomniane wcześniej materace z materiału TEMPUR dopasowują się do kształtu każdej sylwetki, redukując nacisk tam, gdzie trzeba. Dla zapewnienia maksimum wygody materac jest zbudowany z trzech warstw: podstawowej, wspierającej i komfortowej. Produkty – podzielone na kilka linii – można dobrać indywidualnie, między innymi względem potrzeb dotyczących miękkości.

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć na profilu Google Plus https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos.

 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *