Żel czy hybryda? Jaki manicure jest dla ciebie?

Piękne zadbane dłonie i głęboki trwały kolor paznokci to jeden z tych elementów wizerunku, który skutecznie podnosi pewność siebie. Nic dziwnego, dłonie są wizytówką zarówno kobiet jak i mężczyzn. Odpowiednio wypielęgnowane dobrze świadczą o higienie właściciela, a w niektórych branżach stanowią niepisany, ale obowiązkowy element dress code’u. Z drugiej strony wiele pań nie ma dzisiaj czasu na regularne malowanie paznokci. Z pomocą przychodzą im profesjonalne salony kosmetyczne oferujące trwałe zabiegi m.in. manicure żelowy oraz hybrydowy. Czym te dwie metody różnią się od siebie? I która z nich jest najlepsza?

O manicure

Zarówno metoda żelowa jak i manicure hybrydowy to gwarancja mocnych paznokci i pięknego koloru utrzymującego się nawet przez kilka tygodni. Czym charakteryzuje się każda z technik?

Hybryda jest do pewnego momentu wykonywana jak manicure klasyczny. Z tym że płytka paznokcia pozostaje na koniec pociągnięta specjalną emalią stanowiącą połączenie tradycyjnego lakieru i żelu. Jest ona utwardzana w lampie,  pod promieniami UV przez ok. dwie minuty. Zabieg jest wykonywany jedynie na naturalnej płytce paznokcia. To sprawia, że hybrydy mogą „nosić” nawet właścicielki krótkich paznokci. Ponadto uzyskany efekt jest wyjątkowo naturalny. Manicure hybrydowy utrzymuje się na płytce nawet 21 dni.

W technice żelowej żel UV jest utwardzany od 1 do 3 minut w zależności od rodzaju żelu. Można go stosować zarówno na tipsa jak i naturalną płytkę. Jego trwałość również liczy się na ok 21 dni.

Różnice

Pomiędzy obiema technikami występuje kilka istotnych różnic. Jedną z podstawowych jest czas wykonania. Wizyta w salonie celem zrobienia hybrydy trwa najczęściej 30-45 minut, rzadko zdarza się, żeby trwało to 60 minut. Żel nakłada się nawet 2-3,5 godziny, w zależności od zdobienia oraz długości paznokci.

Lakier hybrydowy nakłada się zazwyczaj cieńszą warstwą niż ma to miejsce w przypadku tego drugiego. Lakier żelowy jest też łatwiejszy do ściągnięcia, niemniej jednak wymaga się użycia w tym celu specjalnego specyfiku. Potraktowanie lakieru hybrydowego tradycyjnym zmywaczem na bazie acetonu bardzo szkodzi kondycji paznokci. Żelu UV natomiast nie rozpuści nic – warstwę usuwa się za pomocą pilnika albo frezarki.

Istotna różnica dotyczy zdobień. W żelu UV możliwe jest wtapianie dowolnych dekoracji: brokatu i cyrkonii, a nawet koronek, hologramów i innych. To idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które uwielbiają wszelkiego rodzaju szalone zdobienia. W manicure hybrydowym, który jest delikatniejszy, analogicznie używa się tylko cieniutkich i subtelnych ozdób.

Jak łatwo się domyślić, manicure hybrydowy jest tańszą techniką. Z drugiej strony raz wykonane żele można później jedynie uzupełniać. Manicure hybrydowy wymaga całkowitego zmycia i nałożenia go od początku.

Warto też zwrócić uwagę na efekt końcowy. W przypadku hybryd paznokcie wyglądają pięknie, kolor jest charakterystycznie głęboki i z połyskiem. Płytki wyglądają przede wszystkim bardzo naturalnie. Paznokcie żelowe, ze względu na większą ilość warstw mimo wszystko prezentują się sztucznie, z drugiej strony tylko tą metodą możliwe jest wykonanie niemal każdego wzoru i zdobienia, o jakim można zamarzyć.

Dodaj komentarz