Zadbana skóra i paznokcie

nail-657597_640

Większość kobiet kojarzy manicure jedynie ze zdobieniem paznokci. Tak naprawdę, ten upiększający zabieg obejmuje znacznie więcej niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Zadbane dłonie to nie tylko pięknie pomalowane paznokcie. To również gładka i miękka skóra, którą należy stale pielęgnować ze względu na częstą, intensywną pracę rąk. Dłonie często mają kontakt z silnymi detergentami, z suchym lub mroźnym powietrzem przez co stają się przesuszone i szorstkie. Rynek kosmetyczny stale się jednak rozwija i obecnie istnieje wiele sposobów, dzięki którym w łatwy i szybki sposób możemy poprawić wygląd swoich dłoni na długi czas.

Przemysł kosmetyczny nie stoi w miejscu. Łatwość procesu wytwarzania różnego rodzaju kremów, balsamów i olejków sprawiła, że wspomniane preparaty wypełniają po brzegi półki drogeryjne z niską ceną oraz są tak szeroko dostępne, że można je zakupić nawet w zwykłym kiosku. Niestety posmarowanie rąk tego typu preparatem nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dłonie tylko z pozoru będą wydawały się być nawilżone. Tak naprawdę niskiej jakości kremy są słabo wchłaniane przez skórę, a efekty ich działania są krótkotrwałe. Z tego powodu, zamiast kupować bezskuteczne preparaty, warto co wieczór wcierać w dłonie kilka kropel soku z cytryny, a po profesjonalną radę w kwestii codziennej pielęgnacji, zwrócić się do personelu w salonie kosmetycznym.

Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim powierzamy swoje dłonie profesjonalistkom, które dzięki swojemu doświadczeniu, wykonują manicure z niezwykłą precyzją. Co więcej, kosmetyczki posiadają dostęp do preparatów z górnej półki, najczęściej rekomendowanych nie tylko przez kosmetologów, ale także farmaceutów. Jak wiadomo, większość z nas jest zbyt leniwa, aby zagłębiać się w treść etykiety opakowań, dlatego, korzystając z okazji, warto zapytać kosmetyczki o skład określonego kremu. O treści ulotki warto również pamiętać podczas zakupów w drogerii.

Kondycja skóry to istotna sprawa, ale nie możemy oczywiście zapominać o paznokciach. Jeśli wykonamy ich zdobienie w salonie kosmetycznym, nawet klasycznymanicure przerośnie nasze oczekiwania. Paznokcie będą bowiem pomalowane idealnie równo, a wysokiej jakości lakier utrzyma się na płytkach znacznie dłużej niż ten, dostępny w sklepie z kosmetykami. Poza tym, kosmetyczka, dzięki swoim obeznaniu w obowiązujących trendach, udzieli nam wszelkich porad, co do wzorów i kolorów paznokci.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *