Prezenty ślubne

Pamiętacie czasy, gdy garnki, sztućce oraz zastawa stołowa były obowiązkowym prezentem dla każdej pary młodej? Teraz ich miejsce zajęły koperty z pieniędzmi. Okazuje się jednak, że historia zatacza koło – tylko w nieco zmodyfikowanej formie.

Co zamiast kwiatów?

Większość par młodych mówi zdecydowane „nie” dla kwiatów. Niestety prawda jest taka, że bukiety wcale nie cieszą nowożeńców, bo po kilku dniach lądują w koszu. Od kilku sezonów młodzi już w zaproszeniach sugerują, na co można je zamienić. Wśród najczęściej pojawiających się propozycji królują wino, kupony totolotka, książki, zabawki, pieluszki oraz dary bądź drobne sumy pieniędzy dla dzieci w domach dziecka czy zwierząt w schroniskach. A co jeśli młodzi nie precyzują dodatku do prezentu? Czy postawić na tradycję, a może lepiej podarować coś oryginalnego? Jeśli wybieramy prezent, warto postawić na rzeczy nie tylko efektowne, ale i przydatne. Mnóstwo ciekawych inspiracji znajdziemy wśród artykułów kuchennych. Nie wierzycie? Zerknijcie na stronę www.naczynia.olkusz.pl. Oczywiście nie chodzi nam tutaj o tradycyjną zastawę stołową czy zestawy garnków – to byłoby dość ryzykowne przedsięwzięcie. Pierwszy problem może się bowiem pojawić już przy wybieraniu odpowiedniego rodzaju – garnki emaliowane, nierdzewne, a może przystosowane do kuchni indukcyjnej? Do tego ogromny wybór wzorów. Jeśli nie chcemy narzucać młodej parze swojego gustu, powstrzymajmy się od podarunków tego typu.

500_500_productGfx_cc7be43a9b3b0285d756b301c650e873

Przydatne akcesoria kuchenne

Postawmy na akcesoria kuchenne, które przydadzą się w każdym domu. Wielogodzinne rozmowy najchętniej spędzamy przy filiżance znakomitej herbaty bądź aromatycznej kawy. Wyjątkowy dzbanek czy oryginalna kawiarka z pewnością przypadną do gustu nowożeńcom. Mają one przecież wiele wymiarów – praktyczny (jako naczynie do codziennego użytku), estetyczny (jako element dekoracyjny) oraz symboliczny (wspólnie wypita herbata bądź kawa nie tylko cementuje związek, ale również przywołuje wyjątkowe weselne chwile). A skoro o gorących napojach mowa, to przecież trzeba je mieć, w czym pić. Komplet filiżanek porcelanowych wysokiej jakości czy oryginalne kubki również mogą stanowić doskonały upominek dla nowożeńców. Mimo że są to prezenty praktyczne, będą też stanowić element dekoracji wspólnego mieszkania przypominający na dodatek piękne chwile z tego szczególnego dnia w życiu. Porcelana okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku miłośników klasyki i elegancji. Jeśli chcemy, aby nasz upominek miał zabawny charakter, postawmy na kubki. Pole do popisu mamy ogromne – zarówno w kwestii wzorów, jak i kolorów. Porcelanowy, a może ceramiczny? Ostatnio prawdziwą furorę robią kubki emaliowane. Wybór jest ogromny – wystarczy tylko wejść na stronę www.naczynia.olkusz.pl/pl/c/Kubki/132 i z pewnością znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Zaletą tego rodzaju kubków jest przede wszystkim powłoka, ponieważ emalia to najbezpieczniejszy materiał do kontaktu z żywnością. Na dodatek są one wielofunkcyjne – możemy ich używać nie tylko do tradycyjnego picia kawy bądź herbaty. Z powodzeniem sprawdzą się na biwaku, czy innym wypadzie turystycznym. Poza tym mogą też posłużyć do… podgrzania mleka czy ugotowania jajek. Nowożeńcy ilekroć po nie sięgną, będą mieć szansę wspominać gości, od których je dostali.

Dodaj komentarz