Zbliża się wesele lub studniówka? Postaw na opalanie natryskowe!

Zdrowy i wyrównany koloryt skóry jest pożądany przez każdego. Piękna opalenizna może być źródłem prawdziwej zazdrości na weselu lub innej ważnej uroczystości. Nic dziwnego – kojarzy się z młodością, wakacjami, radością i witalnością. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na uzyskanie naturalnej opalenizny bez szkodliwego działania promieni UV.

Całkowicie bezpieczne opalanie

Opalanie się na słońcu lub w solarium nie jest zdrowe. Dla osób o specyficznym fototypie skóry w zasadzie jest niemożliwe. Nadmierne zażywanie kąpieli słonecznych może skończyć się nie tylko bolesnymi poparzeniami, ale także zachorowaniem na nowotwór. Promienie UV znacznie przyspieszają także procesy starzenia.

Opalanie natryskowe to nowa alternatywa, która pozwala na uzyskanie pożądanego koloru skóry. Polega na równomiernym spryskaniu naskórka specjalnym płynem, który w zetknięciu z ciałem człowieka zmienia barwę na ciemniejszą. W ten sposób możliwe jest uzyskanie naturalnego i trwałego efektu opalenizny. W studiu kosmetycznym easywaxing.pl do natrysków stosuje się kombinację wody destylowanej i DHA – pochodną cukru, całkowicie bezpieczną dla każdego rodzaju skóry. Opalanie natryskowe może być wykonane nawet na kobietach w ciąży. Warto pamiętać, że tego typu zabieg kosmetyczny pozwala na ukrycie przebarwień skórnych, rozstępów, siniaków lub widocznych naczynek. Możliwe jest także nałożenie preparatu w taki sposób, by uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia.

Jak się przygotować?

Przed zabiegiem poleca się wykonać peeling całego ciała. Tuż przed wizytą w salonie nie należy używać oliwki lub balsamów – skóra nie powinna być tłusta, ponieważ gorzej wchłonie płyn brązujący. Depilację można wykonać maksymalnie 2 dni przed planowanym zabiegiem. Na skórze nie mogą się znajdować żadne zranienia lub zadrapania. Tuż po zabiegu zakazane jest szorowanie skóry gąbkami lub nadmierna aktywność fizyczna, ponieważ może się to przyczynić do wyblaknięcia uzyskanego koloru.

Dodaj komentarz