Długotrwale i bezboleśnie czyli depilacja pastą cukrową

sugar-candy-766844_640Kobiety muszą regularnie dokonywać zabiegu depilacji zwłaszcza latem. Dotyczy to łydek, skóry pod pachami oraz okolic bikini. Najbardziej widoczną częścią ciała są jednak nogi, dlatego ich depilacja powinna odbywać się najczęściej.

Warto stosować skuteczne metody zamiast ograniczać się do używania jednorazowej maszynki do golenia. Odstęp czasu pomiędzy jedną a drugą depilacją jest zależny od rodzaju włosów oraz sposobu ich usuwania. Za pomocą maszynki włoski zostają ścinane, przez co skóra staje się szorstka w dotyku, a włoski szybko odrastają. Najskuteczniej jest usunąć, znajdujące się w głębszych warstwach skóry, cebulki. Depilacja laserem jest zabiegiem szybkim, skutecznym, ale niesie za sobą spore koszta. Na szczęście istnieją inne, równie skutecznie sposoby na uzyskanie idealnie gładkiej skóry.

Depilacja pastą cukrową

Metoda depilacji pastą cukrową pochodzi z bliskiego wschodu. Pastę można zrobić samodzielnie w domu lub kupić gotowy produkt w sklepie. Prawidłowe wymieszanie składników wymaga jednak doświadczenia, aby uzyskać odpowiednie proporcje. Jej główną zaletą jest to, że wystarczy wykonywać zabieg raz na 2, 3 tygodnie. Jeśli jednak chcemy to robić częściej, stosując pastę cukrową, jesteśmy w stanie usunąć nawet te włoski, których długość wynosi 1 mm.

Dla porównania – tradycyjną metodę z użyciem maszynki należy stosować średnio co 4, 5 dni. Zawarte w konsystencji pasty drobinki cukru, dodatkowo wygładzają skórę, stanowiąc naturalny peeling. Ze względu na niską temperaturę pasty, nie występuje ryzyko poparzenia. Co więcej, pasta okleja włoski, a nie sam naskórek, dzięki czemu nie ulega on podrażnieniu. Jeśli jednak chcemy dokonać depilacji pastą cukrową po raz pierwszy, zaleca się wizytę w salonie kosmetycznym. Zabieg polega na ułożeniu pasty na depilowanym fragmencie skóry. Następnie chwytamy za końcówkę plastra nałożonej substancji i energicznie odrywamy go od skóry. Pasta jest na tyle wydajna, że oderwany fragment możemy ułożyć na kolejnym fragmencie skóry.

Gładka skóra jest wymogiem dla każdej kobiety i świadczy o tym, że jest zadbana i estetyczna. Chcąc wypróbować inne metody usuwania zbędnego owłosienia, warto zapoznać się z ofertą Easy Waxing.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *