Koszule i krawat na ślub – Jaka najlepsza ?

Niezależnie od tego, czy na ślub przychodzimy jako gość, świadek, czy też jest to nasza uroczystość – dobór odpowiedniej koszuli i krawata to istotna kwestia. Stój powinien być nie tylko elegancki, ale także odpowiednio dopasowany. Nie może krępować ruchów, powinien pasować także do danej okazji. Ale jak wybrać taką koszulę, która spełni te wszystkie wymagania? Oraz jak zestawić ją z odpowiednim krawatem? 

Koszule męskie idealne na ślub

Koszule męskie, które oferowane są dla Pana Młodego występują zazwyczaj w kolorze białym – jest to klasyka sama w sobie. Ważnym aspektem, o którym nie należy zapominać podczas wyboru stroju, jest zestawienie go z suknią swojej przyszłej małżonki. Może się bowiem okazać, że odcień koszuli będzie znacząco odbiegał od bieli ślubnego ubioru Panny Młodej. Taki kontrast nie prezentuje się dobrze, a już szczególnie na zdjęciach. Ważne jest więc, aby barwy były odpowiednio chłodne lub ciepłe. 

Czy warto wybierać wzorzyste koszule? Dla Pana Młodego zalecane są jednak modele jednokolorowe, bez zbędnych dodatków. Jedynie w przypadku ślubu w stylu rustykalnym lub boho, Pan Młody niekiedy wybiera koszulę w drobne kropki. 

Wszystkie koszule męskie – zarówno te zakładane przez gości, jak i przez Pana Młodego, powinny być wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów. Najczęściej zalecana jest bawełna, ponieważ jeżeli jest ona dobrej jakości, to sprawia, że nie jest nam gorąco. Dodatkowo nie gniecie się tak jak len, ale też nie nagrzewa. Najczęściej zalecane są jasne kolory – latem czerń przyciąga promienie słoneczne i noszenie tego rodzaju stroju mogłoby być niekomfortowe. Marynarki co prawda występują w ciemnych odcieniach, ale zawsze można je zdjąć w razie potrzeby.

Krawaty męskie – jak dobierać je do stroju? 

To od mężczyzny zależy, czy woli nosić krawaty męskie, czy jednak muszki. Oba elementy stroju wyglądają niezwykle dobrze podczas ceremonii ślubnej. Zdarza się, że muszki uważane są za dodatek obowiązkowy m.in. do smokingu. Doskonale dopełniają również frak. Wciąż jednak to krawaty męskie są najczęściej wybierane, ponieważ pasują do większości garniturów. Warto jednak pamiętać, aby był to element, który zakupimy w ostatniej kolejności. Najczęściej zaczynamy od dopasowania garnituru, a następnie koszuli. Dopiero na trzecim miejscu pojawia się krawat i inne dodatki stroju. 

Klasyczny strój na ślub ma zazwyczaj kolor granatowy, szary lub czarny. Daje to niemałe możliwości w kwestii wyboru pasującego krawatu. Kolor będzie więc dowolny, jednak nie powinna być to czerń. Dlaczego? Ten odcień krawata zarezerwowany jest głównie na pogrzeby. Ślubna uroczystość to znacznie większa swoboda – panowie lubią dobierać dodatki w kolorze bordowym, zielonym czy liliowym.

Krawaty i najczęściej popełniane błędy 

Podczas wyboru tego dodatku, watro pamiętać, że musi być on odpowiednio dobrany nie tylko do całego stroju, ale także naszej budowy ciała. Ważne jest, aby zachować najlepsze proporcje. Jeżeli samodzielnie nie potrafimy zdecydować, czy dany krawat leży dobrze – skonsultujmy swoją decyzję z drugą osobą. Także ekspedientki są w stanie doradzić nam, jak powinien zostać dopasowany krawat do garnituru oraz koszuli. 

Często popełnianym błędem jest wybór koszuli z krótkim rękawem, która łączona jest właśnie z krawatem. Takiego zestawienia należy bezwzględnie unikać, ponieważ nie prezentuje się ono zbyt dobrze i jest niezbyt eleganckie. Jeżeli obawiamy się, że koszula z drugim rękawem sprawi, że będzie nam zbyt gorąco – możemy wybrać taką, która będzie uszyta z bardzo przewiewnych, naturalnych tkanin. Ważne, by nie była w ciemnym kolorze. Niezaprzeczalnie to jasne koszule znacznie lepiej sprawdzają się podczas upałów.  W przypadku białej bazy powinniśmy zastosować odpowiednio ciemniejszy krawat, który tworzy kontrast. 

Dokąd powinien sięgać krawat? Najlepiej di połowy klamry paska znajdującego się przy spodniach. Jest to optymalne i bezpieczne rozwiązanie. Ważne także, aby nie dopierać krawata do rozpiętej koszuli ani nie luzować go.

Dodaj komentarz