Manicure: trendy w sezonie 2015/2016

Jesień na dobre zagościła na półkach odzieżowych butików. Warto jednak pamiętać, że tzw. gorące trendy obowiązują również to, co wszystkie fanki mody powinny nosić na…paznokciach. Jaki manicure będzie najlepszy? Pewnym jest, że powoli rezygnuje się z neonowych fluo odcieni oraz bieli, bardzo modnych latem. Teraz te barwy pojawiają się sporadycznie, raczej z sentymentu do gorących miesięcy. Projektanci proponują w tym sezonie całą gamę czerwieni, odcieni bordo oraz różu. Warto też pamiętać, że tej jesieni obowiązuje jedna kluczowa zasada: kolor musi być idealnie dobrany pod szminkę.

Modne paznokcie

Poza wymienioną wcześniej paletą czerwieni, modne na paznokciach będą mocne czernie i granaty. Z drugiej strony amatorki bardziej subtelnego stylu również znajdą coś dla siebie. Tej jesieni na paznokciach królują również wszelkiego rodzaju szarości i tzw. kolory nude (beże, ciepłe róże itd.). Co ciekawe, tak jak w poprzednim sezonie, popularnym trendem są również zupełnie naturalne, muśnięte jedynie odżywką paznokcie.

Tegoroczna jesień na paznokciach nijak kojarzy się ze smutkiem, szarością i pożegnaniem lata. Wręcz przeciwnie – to cała paleta ciepłych odcieni i odważnych rozwiązań. W tym sezonie paznokcie maluje się na złoto, ozdabia brokatem, pokrywa metalicznymi odcieniami fioletu i niebieskiego. W lekko zmienionej formie powraca również klasyczny francuski manicure. Można się również pobawić wzorkami typu moro oraz tymi przypominającymi obrazy Jacksona Pollocka. Miksowanie kolorów na płytce wciąż jest bardzo na czasie, niezmiennie duże wrażenie robi połączenie czerni z bielą.

Pielęgnacja gwarancją efektu

Tegoroczna paleta kolorów pozwala wybrać coś dla siebie każdej dziewczynie. Jednak bez względu na to, czy na paznokciach pojawi się zwracająca uwagę metaliczna czerń czy delikatny odcień nude, warto pamiętać o odpowiednio zadbanych dłoniach i paznokciach. Zadbane płytki i delikatna skóra na rękach idealnie podkreślą urodę dobrze położonego lakieru. Niestety, jesienią jest to utrudnione przez coraz chłodniejsze temperatury i wiatr, skutecznie wysuszający skórki naokoło paznokci. W takim przypadku najlepsze rozwiązanie stanowią zabiegi pielęgnacyjne w dobrym salonie kosmetycznym lub SPA. Parafina na dłonie sprawi, że będą piękne i gładkie. Natomiast profesjonalnie wykonany manicure pozwoli cieszyć się doskonałą kondycją paznokci i pięknie nałożonym kolorem. W profesjonalnych salonach można z powodzeniem wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami manicure i setkami odcieni najmodniejszych odcieni.

Dodaj komentarz