Piękne i nietypowe miejsca na najpiękniejsze oświadczyny

Skyscanner ujawnia piękne i nietypowe miejsca, w których można się oświadczyć swojej drugiej połowie.

Oświadczyny. Jedyna w swoim rodzaju chwila, w której wszystko musi być idealne. Od miejsca, w którym o rękę poprosimy wybrankę serca, aż do atmosfery, pogody i otoczenia.

Firma Skyscanner postanowiła pomóc zakochanym i wskazała miejsca idealnie nadające się na oświadczyny. W tym celu przyjrzała się kierunkom popularnym wśród par i na podstawie zebranych danych, wybrała te, które w nadchodzących miesiącach powinny być świetnym wyborem.

Wśród najbardziej popularnych kierunków znalazły się miasta leżące na innych kontynentach – Tel Aviv (45% wzrost popularności), Nowy Jork (77% wzrost popularności), Toronto (105% wzrost popularności) i Chicago (138% wzrost popularności). Skyscanner zadbał jednak o to, by wskazywane miejsca były czarujące, ale i dostępne za stosunkowo nieduże pieniądze. Wszystko po to, by ta wyjątkowa chwila w życiu okazała się niezapomniana, a jednocześnie nie nadszarpnęła budżetu zakochanej pary.

Tbilisi (64% wzrost popularności wśród par)

Choć powoli zaczyna się to zmieniać, Gruzja wciąż jest krajem, który nie do końca został odkryty przez Polaków. A szkoda, bo z Gruzinami łączy nas chociażby zamiłowanie do biesiadowania – dobrego jedzenia i trunków spożywanych w radosnej atmosferze.

Gruzja jest idealnym celem podróży dla osób chcących odpocząć od tłumów turystów obecnych w najbardziej popularnych zakątkach Europy. Do tego jest stosunkowo tania, więc zakochana para nie będzie musiała wydać tysięcy złotych na romantyczną podróż.

Będąc w Tbilisi warto dostać się na wzgórze Sololaki, by oświadczyć się pod pomnikiem Matki Gruzji. W jednej ręce trzyma ona miecz, a w drugiej wino (dla przyjaciół), co może być symbolem i tych cięższych i tych najpiękniejszych chwil, które razem przejdzie para.

Z wyszukiwarką Skyscanner, do Tbilisi z Warszawy dolecimy już za 782 złote.

Nicea (15% wzrost popularności wśród par)

Największe miasto Lazurowego Wybrzeża być może nie jest najtańsze (szczególnie w kwestii noclegów), ale nie można mu odmówić uroku. Jest w nim stare miasto pełne wąskich uliczek i niewielkich placyków, ale również wzgórze zamkowe, z którego można popatrzeć na Niceę z góry.

Francuskie miasto kusi także pięknym Promenade des Anglais, czyli znaną na całym świecie Promenadą Anglików, przy której oprócz kasyn mieści się chociażby jeden z najdroższych hoteli na świecie. Będąc w Nicei warto również rozważyć wynajęcie samochodu i odbycie podróży do drugiego najmniejszego państwa świata – Monako. Dotarcie do niego powinno zająć mniej niż godzinę.

Idealnym miejscem na oświadczyny jest natomiast Cascade du Château, otoczony zielenią wodospad, który zmiękczy każde serce.

Bilety lotnicze do Nicei dla dwóch dorosłych osób kupimy już za 789 złotych.

Dubrownik (72% wzrost popularności wśród par)

Gratka dla miłośników historii i przyrody. Dubrownik przez wielu nazywany jest Perłą Adriatyku i uznawany za najładniejsze miasto Chorwacji. Warto w nim odwiedzić Starówkę wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, której uroku nadają romantyczne uliczki pełne restauracji i kawiarni.

Na Dubrownik spojrzeć można także z okalających miasto historycznych murów obronnych oraz wzgórza Srd, na które dostaniemy się kolejką linową. W trakcie wizyty w Dubrowniku nie można zapomnieć o wyprawie na wyspę Lokrum (nazywaną Wyspą Miłości), na której znajdziemy cudowny ogród botaniczny. Zarówno ona, jak i wzgórze Srd świetnie nadają się na oświadczyny.

Do Dubrownika dolecimy już za 1087 złotych w przypadku wylotu z Krakowa.

Reykjavik (49% wzrost popularności wśród par)

Jedno z najbardziej oryginalnych miejsc, które możemy wybrać na oświadczyny. Choć latem na Islandii temperatury sięgają zaledwie kilkunastu stopni Celsjusza, to słońce znika jedynie na mniej więcej 4 godziny każdego dnia. Wybierając się na Islandię, nie powinniśmy zapominać o zabraniu ze sobą cieplejszej, nieprzemakalnej odzieży.

Z Reykjaviku bardzo łatwo można dostać się w inne części wyspy. W stolicy Islandii najlepiej zatrzymać się jednak na krótko, by mieć więcej czasu na odkrywanie zapierających dech w piersiach cudów natury. A tych jest bez liku – fiordy, wulkany, fantastyczne wodospady, gejzery, lodowce czy wody termalne.

Świetnym punktem na oświadczyny jest Błękitna Laguna – baseny termalne z wodą o pięknej, turkusowej barwie. Warto dotrzeć tam na parę godzin przed zamknięciem, kiedy na miejscu jest już mało osób. Dzięki temu będzie łatwiej o intymną atmosferę. Ukochana osoba nie powinna się niczego spodziewać – zaskoczymy ją w przepięknym otoczeniu.

Bilety lotnicze do stolicy Islandii kupić możemy już za 1699 złotych – wylot z Gdańska.

Gdańsk (143% wzrost popularności wśród par)

Romantycznych miejsc nie brakuje także w Polsce. Z danych zebranych przez Skyscanner wynika, że stale rosnącą popularnością cieszą się loty do Gdańska – Trójmiasta. Będąc w nim na pewno warto odwiedzić jeden z najładniejszych fragmentów Gdyni – Orłowo wraz z klifem orłowskim. W Sopocie powinniśmy przespacerować się popularnym Monciakiem, zajrzeć na molo i oczywiście zejść nad morze. Tymczasem w Gdańsku czeka na nas między innymi Wyspa Sobieszewska, Park Oliwski i naturalnie Główne Miasto wraz z Długim Targiem.

Odwiedzając Trójmiasto, warto oczywiście pomyśleć o oświadczynach nad samym morzem. Wystarczy trochę się przespacerować i znaleźć ustronne miejsce, by przy zachodzącym słońcu zadać swojej drugiej połowie to najważniejsze pytanie. Będzie pięknie i romantycznie. A o to przecież chodzi!

Zakochany para doleci z Warszawy do Gdańska już za 126 złotych.

Pomocne porady

Przymierzając się do oświadczyn za granicą warto pamiętać o kilku prostych poradach, które pomogą w jeszcze większym stopniu oczarować swoją drugą połowę:

  • Planuj podróż i rezerwuj bilety lotnicze z wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
  • Wyszukaj odpowiedni, romantyczny hotel. Możesz zadzwonić do kilku wybranych miejsc i spytać, czy z okazji oświadczyn przygotują jakiś drobiazg-niespodziankę. Mogą to chociażby być piękne kwiaty czekające na was w pokoju. Tysiące hoteli znajdziesz dzięki wyszukiwarce Skyscanner (http://www.skyscanner.pl/hotels.html)
  • Rozważ wynajęcie samochodu na dzień lub kilka dni. Wbrew pozorom nie jest to drogie, a przejażdżka kabrioletem w romantyczne miejsce, zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Najlepsze samochody do wynajęcia wyszukać można na stronie internetowej Skyscanner (http://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow)

Dodaj komentarz