Sesja ślubna w Warszawie – 5 niezwykłych miejsc

Ślub pozostawia po sobie wiele pięknych wspomnień. Zdecydowanie łatwiej do nich wrócić i poczuć się tak samo jak w ten wyjątkowy dzień, gdy posiada się pamiątkę. Wyjątkową. Przywołującą magię chwili. Najczęściej taką pamiątką są zdjęcia.

Gdy już wybierzecie fotografa, pozostaje pytanie – co z sesją ślubną? Gdzie ma się odbyć? Odpowiedź jest prosta: w Warszawie. Dlaczego? Bo w stolicy jest wiele miejsc, które będą doskonałym tłem dla zakochanych. Miejsc na tyle pięknych, że pary młode ściągają z całej Polski, aby właśnie tu uwiecznić swoje szczęście. Gdzie warto więc w stolicy skierować swoje kroki?

Park w Wilanowie – królewskie ogrody

Pierwsza propozycja to część kompleksu pałacowego wybudowanego przez króla Jana III Sobieskiego, a dokładniej park na warszawskim Wilanowie. Olbrzymi, zajmujący powierzchnię 48 hektarów ogród to według specjalistów AccorHotels miejsce najczęściej wybierane na sesje przez przyjezdne pary. Nie ma się zresztą czemu dziwić – tereny wokół pałacu ponownie zagospodarował i rozbudował w stylu angielskim w latach 50. XX wieku Gerard Ciołek, wybitny historyk sztuki i architekt otoczenia. Efekt? Romantyczny park, w którym mimo tysięcy odwiedzających nigdy nie jest tłoczno i gwarno.

Ogród Saski – sesja ślubna w samym centrum

Znajdujący się w śródmieściu Ogród Saski to przepiękne, tętniące życiem miejsce. Można tu jednocześnie uchwycić dynamicznego ducha wielkomiejskiego życia lub znaleźć miejsce odosobnienia. Nie bez powodu ogród ten jest jednym z ulubionych miejsc nie tylko młodych par, lecz także weekendowych wędrówek warszawiaków. W czasach króla Augusta II Mocnego mógł z niego skorzystać każdy… kto był wystarczająco dobrze ubrany. Obecnie otwarty dla wszystkich, przyciąga zwiedzających urokliwymi alejkami, licznymi rzeźbami i piękną architekturą zieleni, która pozwala zapomnieć, że jest się w centrum miasta.

Pałac na Wodzie – miejsce jak z bajki

Wbrew obiegowej opinii Pałac na Wodzie (zwany również Pałacem na Wyspie lub po prostu Pałacem Łazienkowskim) nie został wybudowany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oryginalnym budowniczym był bowiem marszałek wielki koronny Stanisław Herakliusz Lubomirski. Ta ciekawostka interesuje jednak miłośników historii. Młode pary będą za to się skupiać na otoczeniu oraz samym pałacu. Bo cóż to jest za miejsce! Przepiękny, wielki ogród, w którym można spotkać przechadzające się pawie sprawia wrażenie, jakbyśmy uciekli z miasta do baśni lub na plan filmowy. Wprawny fotograf wykorzysta światło odbite od stawu otaczającego pałac i sprawi, że para młoda będzie mogła poczuć się w pałacu niczym para królewska.

Ogród BUW – sesja ślubna w Warszawie z innej perspektywy

Biblioteka nie jest pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi do głowy, kiedy pada hasło „sesja ślubna”. No chyba że mówimy o Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, a dokładnie jej ogrodzie (tak, kolejny ogród na liście). Ogród ten jest o tyle wyjątkowy, że jego najciekawsza część znajduje się… na dachu gmachu BUW. To doskonała opcja dla tych, którzy szukają połączenia tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony wspaniale zaprojektowane tereny zielone, z drugiej – widok na całe, prężnie rozwijające się współczesne miasto. Jeżeli zależy wam na kontraście i różnorodności w Waszej sesji, dach BUW będzie strzałem w dziesiątkę.

Ulica Karowa – sesja na uboczu

Jak uzyskać na zdjęciu mieszankę klimatu miejskiego i kameralnego? Wystarczy udać się z fotografem na Karową w Warszawie. Karowa to przedwojenna ulica, która dzięki swojej architekturze i zielonym okolicom przełamuje wszechobecny miejski zgiełk stolicy. Tuż obok znajduje się Mariensztat – osiedle pełne zabytkowych kamienic i urokliwych zaułków, które z pewnością również posłużą za piękne tło dla pary młodej.

Dodaj komentarz