Najważniejszy dzień w życiu – czyli fotografia ślubna Grzegorza „Moment” Płaczka. Fotograf miesiąca portalu Szeroki Kadr

Przepełnione emocjami i miłością ślubne fotografie to najpiękniejsze pamiątki z tego wyjątkowego wydarzenia zarówno dla młodej pary, jak i rodziny oraz przyjaciół. Jak zatem uchwycić wyjątkowość tego dnia i sprawić, aby te cudowne chwile fascynowały jeszcze długo po ślubie? O prawdziwej sztuce w fotografii ślubnej dla portalu Szeroki Kadr opowiada Grzegorz „Moment” Płaczek – Fotograf miesiąca.

Grzegorz „Moment” Płaczek jest znany przede wszystkim jako fotograf ślubny. Jak sam mówi: „W fotografii ślubnej zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Kocham unikalne momenty, lubię ludzi, z którymi pracuję i adrenalinę, która płynie w moich żyłach za każdym razem, kiedy biorę aparat w ręce i przychodzi mi fotografować w różnych zakątkach świata”. Grzegorz „Moment” Płaczek został doceniony przez prestiżowy specjalistyczny magazyn „Just Married”, zaliczając do grona najwybitniejszych fotografów ślubnych na świecie. Bridelle.pl uznał jedną z jego sesji za „najpiękniejszy polski ślub”, zaś Society of Wedding & Portrait Photographers uhonorowało go w roku 2014 „Złotą Nagrodą”. Zwieńczeniem osiągnięć Grzegorza Płaczka jest tytuł Międzynarodowego Fotografa Roku podczas International Film & Photography Festival 2014.

Sam o sobie mówi, że wybrał najpiękniejszy zawód na świecie, ponieważ jego praca polega na uwiecznianiu wspaniałych chwil, łez wzruszenia i radości.

Jako guru polskich fotografów ślubnych dzieli się swoją wiedzą i profesjonalnym doświadczeniem. Jest autorem książki i artykułów z tej dziedziny, prowadzi też liczne szkolenia dla osób zajmujących się zawodowo fotografią ślubną, między innymi warsztaty z reportażu ślubnego dla Akademii Nikona.

Jest jednak także drugie oblicze Grzegorza „Moment” Płaczka, o jakim pewnie mało kto słyszał. Otóż w chwilach wolnych od pracy odrywa się on od tego, co przyziemne. Zarówno metaforycznie (jako autor i wykonawca muzyki), jak i dosłownie (jako pasjonat latania na różne sposoby).

W wywiadzie dla portalu Szeroki Kadr opowiada jak i dlaczego został fotografem ślubnym, o swoim rozwoju, zdradza także kulisy tej wcale niełatwej, ale jakże fascynującej profesji.

Dla wszystkich widzów Grzegorz „Moment” Płaczek przygotował również zadanie domowe pod tytułem „Obrączki ślubne”. Autor zwycięskiego zdjęcia zostanie nagrodzony zestawem Szerokiego Kadru.

Cały wywiad z Grzegorz „Moment” Płaczkiem oraz szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie: https://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/grzegorz-moment-placzek.

Dodaj komentarz