Jak wyglądać pięknie i świeżo przez całe przyjęcie weselne?

O trendach w makijażu ślubnym oraz o tym jak wyglądać pięknie i świeżo przez całe przyjęcie weselne rozmawiałam z Agatą Kozioł, przedstawicielką firmy Mary Kay.

Ilona Bajorek: Makijaż ślubny to wyzwanie dla każdej panny młodej zarówno tej, która lubi codzienny makijaż, jak i tej, która nie stosuje go często.
Jak podkreślić naturalne piękno twarzy i nadać mu niepowtarzalnego uroku? Jakie trendy będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie ślubnym?

Agata Kozioł: Makijaż ślubny na 2015 rok opiera się na intensywniejszych barwach niż ten z sezonu 2014.

Makijaż panny młodej powinien być delikatny, subtelny i romantyczny, ale projektanci najnowszych kolekcji rozumieją te pojęcia inaczej. Makijaże są znacznie odważniejsze i mocniejsze. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych, arabskich i hinduskich makijaży – nacisk kładziony jest głównie na oczy i usta. Wydobywamy kształt ust.

Silnie podkreślone usta to jeden z głównych wyznaczników makijaży ślubnych 2015.

Najczęściej obserwujemy pomadki o intensywnej barwie wiśni, ale wszystko zależy od ogólnego kolorytu twarzy i włosów oraz pozostałych elementów makijażu.

Pomadka na ustach powinna podkreślać naturalny koloryt skóry. Gdy stawiasz na mocne usta, pozostałe elementy powinny być podkreślone bardzo subtelnie.

Pojawiają się matowe pomadki, bez dodatkowego błyszczyka.
Taki trend utrzymuje większość projektantów, niewielu z nich dodaje złote lub srebrne drobinki, które rozświetlają usta.

Poza wspomnianymi ustami, mocny makijaż oczu równie często pojawiał się na wybiegach. Obserwujemy tu zarówno smokey eyes jak i grube kreski na powiekach. Mocny makijaż oczu potrafi je powiększyć i nadać spojrzeniu seksowności.

Naturalna skóra twarzy – jest coś pięknego w naturalnych kolorach. W 2015 roku róż i bronzer są subtelne jak nigdy wcześniej.

Koloryt twarzy jest bardzo delikatnie podkreślany, by nie uzyskać efektu przesytu, w połączeniu z mocnym makijażem oczu czy ust.

Jeżeli nie lubicie intensywnego podkreślania ust czy oczu i cenicie sobie klasykę, taki makijaż będzie dla Was idealny. Niemal monochromatyczny, w barwie jasnej pasteli, zacierający różnice kolorystyczne występujące na twarzy. Delikatny, pastelowy makijaż podkreśla naturalne piękno panny młodej.

Co zrobić, aby makijaż wyglądał pięknie i świeżo przez całe przyjęcie weselne?

Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry pod makijaż.
Mimo iż firma Mary Kay jest firmą, która posiada profesjonalne kosmetyki, makijaż zawsze ładniej wygląda i dłużej się utrzymuje jeśli skóra jest odpowiednio wypielęgnowana i odżywiona.

Dlatego zachęcam do jak najwcześniejszych konsultacji kosmetycznych – na takim spotkaniu określi się stan skóry i jakie ma ona potrzeby. Na pewno odpowiednie maseczki i kremy nadadzą jej świeżości, a makijaż będzie trwały i estetyczny przez całą uroczystość.

Dodaj komentarz