Depilacja bikini bez tajemnic

Dla każdej kobiety ważny jest jej wygląd, również okolic bikini. Dbałość o tę partię pojawia się zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy wyjście na plażę lub basen. Nie chcemy, by nieestetyczny wygląd zakłócał nam wypoczynek i rekreację. Z tego powodu warto zadbać o to, by usuwanie włosków z okolic bikini było skuteczne i bezpieczne.

Różne metody

Maszynka, wosk czy laser? Do wyboru jest wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Golenie okolic intymnych to najtańsza i mało czasochłonna metoda. Niestety, jest ona uciążliwa ze względu na konieczność częstego powtarzania zabiegu, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają. Co więcej, w tak wrażliwych i trudno dostępnych okolicach łatwo o zranienie, które może prowadzić do bolesnej infekcji. Inny sposób to depilacja woskiem, ewentualnie pastą cukrową. Przy zastosowaniu tej metody skóra pozostaje gładka nawet do kilku tygodni, ponieważ włoski są wyrywane razem z cebulkami, a nie ścinane, jak przy goleniu maszynką. Minusem jest fakt, że zabieg ten jest dość bolesny i trudny do wykonania w warunkach domowych. Jeśli decydujemy się na depilację woskiem, warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie usuwanie owłosienia będzie wykonane prawidłowo i sprawi nam mniej bólu. Kolejnym sposobem na pozbycie się włosków jest tak zwana depilacja laserowa. Pozwala ona pozbyć się owłosienia nawet na lata, jednak jest to zabieg bardzo kosztowny, wymagający od 5 do 8 sesji i nie każdego na to stać.

Depilacja w gabinecie kosmetycznym

Decyzja o wykonaniu depilacji bikini w salonie kosmetycznym często na początku wiąże się z dużym zakłopotaniem i wstydem, ponieważ obca osoba będzie dotykać okolic stref intymnych. Należy przy tym pamiętać, że taki zabieg zawsze wykonuje profesjonalnie przygotowana kosmetyczka, dla której nie jest to nic nowego ani nadzwyczajnego. Właśnie dzięki temu można być pewnym, że włoski zostaną skutecznie usunięte, a ból będzie mniejszy niż przy samodzielnym wykonywaniu depilacji. Aby zapewnić klientce bezpieczeństwo, zawsze przy wykonywaniu zabiegu otoczenie powinno być czyste, a wykorzystywane materiały jednorazowe, wyrzucane po użyciu. Dzięki temu ryzyko wszelkich zakażeń jest znikome.

Jaki jest koszt depilacji?

Cena depilacji bikini zależy od tego, jak wiele owłosienia chcemy usunąć oraz czy wybierzemy wosk czy pastę cukrową. W przypadku wykonywania zabiegu przy użyciu wosku, koszt waha się od ok 50 zł przy depilacji typu „bikini klasyczne” do 100 zł, gdy wykonywana jest całkowita depilacja okolic intymnych. Jeśli zdecydujemy się na usuwanie owłosienia przy użyciu pasty cukrowej, musimy się liczyć z dwa razy większym kosztem zabiegu. Warto jednak pamiętać, że jest to dużo mniej bolesna metoda, polecana zwłaszcza do skóry wrażliwej.

 

Dodaj komentarz