Baska Voda – zamknij oczy i wymarz sobie idealne wakacje!

Baska Voda to przepiękne miejsce ulokowane w Chorwacji niedaleko Riwiery Makarskiej. To tutaj można spędzić najbardziej udany urlop pełen słońca, dzikich plaż, atrakcji i pysznej kuchni. Turkus morza zachęca do brodzenia w wodzie bez końca, a wspaniałe widoki do odkrywania coraz to ciekawszych zakątków.

Zabierz mnie na jedną z dzikich plaż i zapomnijmy o całym świecie…

Baska Voda słynie przede wszystkim z niezwykłych, długich i piaszczystych plaż, które idealnie nadają się do tego, by wypocząć i głęboko się zrelaksować. Szum morskich fal, odgłosy przyrody, śmiech dzieci i cudowna pogoda – to wszystko sprawia, że chce się tu wracać. Jednocześnie po długim plażowaniu można wybrać się w poszukiwaniu najbardziej przytulnej i ciepłej kawiarni czy restauracji, by rozpieścić zmysły.

A może trochę zwiedzania? Kilka zabytków, które zachwycają wielu

Prócz zapierających dech w piersiach krajobrazów i pięknych plaż Baska Voda posiada także zakątki nasiąknięte historią. Jednym z nich jest barokowy kościół św. Lovre, a także kościół św. Mikołaja. Każdy z nich ma nieco inny klimat i inną opowieść. Warto również zobaczyć muzeum archeologiczne z ciekawymi zbiorami, kościół św. Rocha pochodzący z XV wieku w stylu gotyckim oraz Kościół Wszystkich Świętych.

Jak aktywnie spędzić czas, by nacieszyć się słońcem i widokami jak z bajki

Baska Voda to idealne miejsce na wakacje nie tylko dla miłośników leniuchowania, czy zwiedzania, odnajdą się tutaj także ci, którzy kochają aktywny wypoczynek. W rejonie tym bowiem można bez przeszkód uprawiać różnorakie sporty wodne takie jak nurkowanie, żeglowanie czy surfing. Zaś dla osób lubiących mocne doznania czeka paragliding czy rafting w kanionie rzeki Cetina. Ze sportów lądowych warto spróbować wspinaczki, jazdy na rowerze czy też wycieczek pieszych po okolicy, tak by móc poznać Baską Vodę jeszcze bliżej.

Zakątek ten jest także idealną bazą wypadową do Dubrownika, Omis czy Splitu. Bardzo blisko znajduje się również Riwiera Makarska, która kusi krajobrazem i pięknem plaż. Niedaleko ulokowane są także ciekawe jeziora – jedno czerwone, a drugie niebieskie, każde z odmienną historią i swoim własnym urokiem.

Baska Voda to miejsce, które potrafi zachwycić. Nie tylko ulokowaniem, czy wspaniałą pogodą, ale przede wszystkim ilością atrakcji i rajskich zakątków pozwalających wypocząć głęboko i przyjemnie. Wystarczy tylko zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że już się tam jest, by niedługo potem cieszyć się pięknem tego miejsca i mnóstwem radości płynącej z pobytu w Chorwacji. Bo czyż marzenia nie są po to, by je spełniać?

Dodaj komentarz