Przewaga salonów kosmetycznych nad domowymi zabiegami upiększającymi

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

naked-459711_640

Istnieje wiele zabiegów upiększających, o których zadbana, szanująca się kobieta po prostu nie może zapomnieć. Pięknie pomalowane paznokcie, wyregulowane brwi czy schludna fryzura to symbole piękna i elegancji. Bez względu na porę roku każda z pań powinna również zadbać o to, aby jej skóra zawsze pozostawała idealnie gładka i miękka. Bez względu na to czy prezentujemy swoje ciało na basenie miejskim czy też pozostawiamy ciało zakryte ubraniem, miękka i gładka skóra dodają więcej pewności siebie niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Aby zapewnić jej piękny wygląd przy niezbyt dużym wysiłku, warto korzystać z praktycznych i najczęściej polecanych rozwiązań.

Na początku warto zastanowić się, z jakich metod najlepiej zrezygnować. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnej formie depilacji, odbywającej się przy użyciu jednorazowej maszynki do golenia. Korzystające z niej panie doskonale wiedzą, że gwarantuje ona zadowalający efekt jedynie na około dwa dni. Dlaczego tak się dzieje? Brzytwa nie usuwa włosków, a je ścina. Oznacza to, że pozbywamy się jedynie tej części włosa, która znajduje się ponad skórą. Cebulka natomiast, pozostaje nienaruszona. Sprawia to, że włoski odrastają w błyskawicznym tempie, a ponieważ zostały ścięte pod kątem, stają się kłujące i mocniejsze.

Rynek stale się rozwija i obecnie producenci proponują całe mnóstwo metod depilacji. Jedną z nich jest używanie niewielkiej nakładki, która ma za zadanie ścierać włoski ze skóry. Nakładka zaaplikowana jest w gumowej rączce, którą zaczepiamy, otaczając nią palce. Dzięki temu, jej użytkowanie jest wysoce komfortowe. Niestety na tym kończą się zalety opisywanego wynalazku. Jest on skuteczny jedynie wtedy, gdy zostanie zastosowany tuż po przebiciu się włosków ponad powierzchnię skóry. Jeśli są one nieco dłuższe, ścieranie nie przyniesie żadnego efektu. Poza tym, podobnie jak w przypadku maszynki, nie likwidujemy cebulek włosów, a pocieranie skóry sprawia, że staje się ona przesuszona i pokryta delikatnym, białym nalotem.

Nieco bardziej popularnym urządzeniem jest depilator. Niestety jego skuteczność również zawodzi oczekiwania. Podczas depilacji trzeba być wysoce precyzyjnym, by stale trzymać go pod odpowiednim kątem względem skóry. Co więcej, zabieg jest wysoce bolesny, a depilator trzeba często ładować.

Okazuje się więc, że amatorskie metody depilacji nie są zbyt skuteczne. Z tego powodu, zdecydowanie lepiej jest decydować się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie możemy wykonać zarówno depilację woskiem, pastą cukrową czy też depilację laserową.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.