W co warto wyposażyć gabinet kosmetyczny?

towels-2758723_960_720Gabinet kosmetyczny to miejsce, które wywołuje uśmiech u większości kobiet. To właśnie tam, za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych, pragniemy odprężyć się, zmienić coś w swoim wyglądzie, czy poprawić wygląd swojego ciała. Jednak, aby było to możliwe, gabinet musi zostać odpowiednio wyposażony. Sprawdź, czego nie może zabraknąć gabinecie kosmetycznym.

Po pierwsze poznaj wymagania sanitarne

Główną zasadą jest to, aby rozmieścić w taki sposób wszystkie urządzenia kosmetyczne oraz meble, aby klient mógł poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Ważne staje się zatem, aby ilość wolnej przestrzeni była na tyle duża, aby możliwe stało się swobodne poruszanie po gabinecie, korytarzu i każdym innym pomieszczeniu, w którym przebywa pracownik oraz klient. Według wymagań sanitarnych istotne jest również wydzielenie strefy pełniącej funkcję szatni, poczekalni, pomieszczenia sanitarno-higienicznego, miejsca, gdzie przechowuje się środki czystości, czy też pomieszczenia, gdzie znajdą się wszelkie sprzęty kosmetyczne. Wymogiem jest również wydzielenie miejsca w gabinecie, gdzie znajdzie się umywalka, natrysk oraz miska ustępowa. Wymagane jest to szczególnie wtedy, gdy w ofercie gabinetu znajdują się usługi związane z wykorzystanie preparatów powodujących zewnętrzne zanieczyszczenie ciała.

Niezbędne sprzęty kosmetyczne

Kiedy uda nam się spełnić już wszystkie wymagania czas zająć się wyborem sprzętów kosmetycznych. Musi to być związane z naszymi umiejętnościami i usługami, które chcemy świadczyć. Poniżej zostaną wymienione najpopularniejsze sprzęty, które warto zakupić. Przy czym trzeba pamiętać również o wszelkich akcesoriach, czy narzędziach, które wykorzystuje się do wykonania makijażu, czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Podstawowe sprzęty kosmetyczne

  • lampa kosmetyczna — mniejsza i większa, dzięki niej możliwe będzie wykonanie, np. manicure,
  • urządzenie do peelingu kawitacyjnego — usuwa martwy naskórek, zwalcza trądzik i eliminuje drobne zmarszczki, dlatego nie może go zabraknąć w gabinecie kosmetycznym,
  • lampa UV — służąca do utwardzania hybryd, które są szczególnie modne w ostatnich latach, można wykorzystywać ją również do podgrzewania wosku przy regulacji brwi.

Wysokiej jakości meble to podstawa

Bardzo ważne jest też to, jaki klimat panuje w gabinecie. Klientki będą częściej wracać do miejsc estetycznych i nowocześnie urządzonych. Do tego niezmiernie ważne jest to, aby podczas wizyt każda osoba czuła się komfortowo i mogła naprawdę się odprężyć. W tym celu koniecznie trzeba zakupić wygodne kanapy lub fotele, w których można usiąść i poczekać na swoją kolej. W samym gabinecie musi znaleźć się wygodny fotel dostosowany do czynności, która będzie wykonywana. Ważne jest również zadbanie o praktyczność szaf i półek, w których pochowane są urządzenia i akcesoria kosmetyczne. Dobrym rozwiązaniem będzie ich odpowiednie pochowanie w szafach z dużą ilością półek i szuflad tak, aby pracownicy mogli bez problemu wszystko znaleźć. Istotne staje się również zadbanie o detale, czyli zawieszenie obrazów na ścianach, zakupienie odtwarzacza muzyki z głośnikami w każdym pomieszczeniu lub nawet telewizora tak, aby zapewnić zajęcie klientkom.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *