Pierścionki zaręczynowe: jaki wybrać?

Zakup pierścionka zaręczynowego to jedno z największych wyzwań zakupowych w życiu każdego mężczyzny. Nie chodzi jedynie o sam przedmiot, ale o to, co on wyraża. Jak wybrać pierścionek, który wyraża miłość i chęć spędzenia życia z tą jedną, wyjątkową osobą? Najwspanialsze pierścionki zaręczynowe to te, dane prosto z serca.

1. Pierścionki zaręczynowe: niezwykła historia

2. Jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy?

Bardzo często utożsamiamy wybór pierścionka zaręczynowego z koniecznością zrujnowania swojego portfela. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie. A zatem jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy?

1. Pierścionki zaręczynowe: niezwykła historia

Historia pierścionka zaręczynowego sięga już starożytności. Egipcjanie wierzyli, że okrąg symbolizuje wieczność. Co ciekawe, wówczas kobietom wręczano dwa pierścionki zaręczynowe. Jeden z nich kobieta nosiła w domowym zaciszu, a drugi, bardziej reprezentacyjny, zakładała, gdy wychodziła z domu. 

Na szczęście dzisiaj nie ma konieczności wybierania dwóch pierścionków. Jeden z pewnością wystarczy. Jednak wybór jednego jest ogromnym wyzwaniem, które spędza sen z powiek wielu mężczyzn. Bywa i tak, że to wybranka samodzielnie wybiera swój wymarzony pierścionek. To rozwiązanie bardzo pragmatyczne, ale pozbawione romantyzmu i elementu zaskoczenia.

Wielu panów boryka się nie tylko z rozterkami dotyczącymi tego, jak pierścionek ma wyglądać, ale i tego, jaki powinien być jego rozmiar. Pierścionek zaręczynowy zwyczajowo powinien pasować n a palec serdeczny. Dlaczego? Ponieważ to przez niego przebiega legendarna Vena Amoris – żyła prowadząca prosto do serca.

2. Jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy?

Gdy stoisz przed wyborem pierścionka zaręczynowego, rozpocznij od określenia swojego budżetu. Chodzi przecież o to, żeby podarować wybrance symbol miłości, a nie o to, żeby zrujnować swoje finanse na najbliższe miesiące. Co ciekawe, w krajach anglosaskich jest taka niepisana zasada, że wartość pierścionka powinna oscylować wokół wartości 1 – 2 pensji kupującego go mężczyzny. I w Polsce niektórzy korzystają z tej zasady, ale nie jest ona aż tak popularna.

Przede wszystkim określ styl, który pasuje do twojej narzeczonej. Poznaj właściwy rozmiar palca i przemyśl, jaki kolor złota oraz jaki kamień wybrać, oczywiście w odpowiednim przedziale cenowym. Pamiętaj, że pierścionek powinien wyrażać uczucie, ale i dowodzić tego, że dobrze znasz swoją partnerkę.

A na koniec zwróć również uwagę na to, w jaki sposób zostanie zapakowany pierścionek zaręczynowy. To detal, który jest jednak istotny.

Dodaj komentarz