Jak uniknąć pomyłek w makijażu?

Każdej kobiecie ładny makijaż zabiera wiele czasu. Szczególnie problem ten dotyczy kobiet z wielkich miast, jak Kraków, które prowadzą intensywny tryb życia. Dodatkowo nie raz zdarzają się pomyłki- czasem po prostu się z nich śmiejemy, jednak nieraz mamy ochotę się popłakać. Jakie to są pomyłki?

Każdej z nas na pewno zdarzyło się mieć pomadkę na zębach na randce, odcisnąć podkład na telefonie, zapomnieć o tym, że mamy tusz na rzęsach i wejść do wody i wiele, wiele innych. Dodatkowo makijaż niezbyt pomaga nam niektórych ekstremalnych sytuacjach jak: mróz, basen, biegi, ćwiczenia, nieprzespana noc. Czy jest jakiś sposób, żeby wyglądać pięknie przez cały czas?

Makijaż permanentny w Krakowie

Oczywiście, że jest! Idealnym rozwiązaniem problemów jest tutaj makijaż permanentny. Wbrew powszechnej opinii jest on bardzo delikatny- na celu ma bowiem jedynie podkreślenie naszego naturalnego piękna i ukrycie niedoskonałości, a nie imitację szpachli. Taki makijaż sprawi, że bez względu na stopień zmęczenia, temperaturę na dworze, sytuację, w jakiej się znajdujemy będziemy wyglądać jak eleganckie i zadbane damy. Podczas wyboru odpowiedniego salonu warto jednak zwrócić uwagę na to, czy kosmetyczka posiada na pewno odpowiednie kwalifikacje i czy w salonie dbają o higienę pracy. Jak wygląda taki makijaż?

Makijaż permanentny brwi i oczu

Generalnie na wstępie warto podkreślić, że przed przystąpieniem do zabiegu wykonywana jest wizualizacja. Pracuje nad nią kosmetyczka, ale oczywiście klientka może się na nią nie zgodzić i zasugerować zmiany. W kwestii oczu to zazwyczaj robiona jest tutaj delikatna kreska na powiece górnej zwiększająca głębię spojrzenia. Ponadto kolorowane są rzęsy.

Makijaż permanentny ust

Tu zaś, przy ustach, zdecydowaną różnicę widać szczególnie u kobiet, które mają wąskie, słabo zarysowane wargi w odcieniu jasnego różu. Makijaż permanentny ust polega bowiem zazwyczaj na pogłębieniu barwy ust oraz uwidocznieniu ich zarysu. Dzięki temu usta wyraźniej odcinają się od reszty twarzy.

Dodaj komentarz