Związek doskonały – to możliwe!

W powszechnym przekonaniu związków idealnych nie ma. Jednak można tak dbać o swój związek, by był jak najlepszy. Co zatem można zrobić, by nasz związek był wzorem dla innych?

Oczywiście związek, czy to partnerski, czy nie, zawsze wiąże się zarówno z bardzo dobrymi chwilami, jak i nieco gorszymi. Mają na to wpływ rożne czynniki. Stres, problemy życia codziennego, zwątpienie, zła komunikacje, ale także brak satysfakcji związanej ze sferą seksualną. Z tą ostatnią kwestią młodsze pokolenia radzą sobie coraz lepiej, ponieważ seks nie jest już tematem tabu, o którym nie należy rozmawiać z powodu narażenia się na wstyd. Z kolei w przypadku pokolenia naszych rodziców czy dziadków niewiele par miało świadomość swojej seksualności i tego, że seks powinien być przyjemnością dla obojga partnerów.

Na dobry seks składa się wiele elementów. Jest to z pewnością zażyłość emocjonalna, zaufanie oraz umiejętność komunikowania swoich potrzeb, obaw, trosk. Między partnerami powinno być duże zrozumienie zarówno dla mocnych, jak i słabych stron. Jeżeli te wspomniane elementy istnieją w związku, to również seks może być największą przyjemnością i radością. Wówczas ciało samo komunikuje chęć do różnego rodzaju inicjacji seksualnych. Niemniej to jak wygląda relacja związku dotyczy też indywidualnych predyspozycji, cech charakteru i osobowości. Nie zawsze osoby będące w związku potrafią same sobie poradzić z problemami. Co wówczas można zrobić?

Warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem będzie np. wizyta u seksuologa. Jest to na pewno niełatwa decyzja, bo dotyczy wstydliwego dla wielu aspektu życia. Jednak dla par, które nie radzą sobie ze swoją seksualnością, taka wizyta może być najlepszym wyjściem z sytuacji. Dobrze jest zatem porozmawiać ze swoim partnerem i zaproponować taką wizytę, tak, aby była to wspólna decyzja. Następnie trzeba poszukać takiego lekarza, który ma dobre opinie i któremu można zaufać. Poszukajcie między innymi wśród seksuologów w Częstochowie http://andrzejkubat.pl i znajdźcie taką osobę, która spełni Wasze oczekiwanie oraz pomoże rozwiązać problem.

Dodaj komentarz