W 80 dni dookoła wesela, czyli maraton ślubny w sieci

Okres od maja do sierpnia to czas gorączki ślubnej, najwięcej par decyduje się wtedy na urządzenie wesela. Przyszli nowożeńcy często są zbyt zabiegani, by z dużym wyprzedzeniem dopracować wszystkie szczegóły, dlatego z pomocą przychodzą im sklepy online. Jak urządzić ślub i wesele od A do Z przez Internet na ostatnią chwilę doradzają eksperci największego systemu płatności internetowych PayPal.

Możliwość porównania cen tysięcy produktów, wygoda i oszczędność czasu – to główne atuty zakupów online. Ostatnie badania na temat ślubów pokazują że 78% par używa wyszukiwarek internetowych by znaleźć produkty lub usługi ślubne, niemal tyle samo korzysta z porad portali ślubnych (76%), mniejszą popularnością cieszą się natomiast magazyny ślubne (61%) czy rady przyjaciół lub rodziny (61%).

Woreczki z organzy i różowe złoto, czyli lista zakupów

Bez niej ślub się nie odbędzie. Na szczęście obrączek w sieci jest mnóstwo,
i bez trudu można je znaleźć w sklepach takich jak www.obraczki-slubne.pl,www.galeriajubilerska.eu, lub www.goldrun.pl.

Przygotowanie zaproszeń to kolejny krok w planowaniu wesela. Bogato zdobione,
z pozłacaną czcionką i gołąbkami dawno odeszły do lamusa. Zaproszenie powinno odzwierciedlać charakter zapraszających oraz wyróżniać się formą – dla wielu gości będzie to pamiątka po weselu. Na rynku jest wiele sklepów oferujących zaproszenia, których wygląd klient może komponować w dowolny sposób m.in. www.creocards.pl, www.fajnezaproszenia.pl, www.zaproszeniaslubne-wymarzone.pl.

Wśród par młodych dużym powodzeniem cieszy się anglosaski zwyczaj obsypywania ryżem na szczęście. Najlepsze do tego są specjalne woreczki, głównie z organzy (dostępne m.in. www.sklepweselny.com.pl, www.dekor-hurt.pl). Kolejnym przedmiotem przynoszącym szczęście są weselne toasty. Te również nie mogą zostać podane byle jak. Butelki z trunkami powinny być „ubrane”, a kieliszki pary młodej pięknie zaprojektowane (www.unikatoweprezenty.pl) .

Bentley czy Corvetta?

Bentley, stylowy mercedes a może nowiutkie Camaro? Do ślubu można pojechać dowolnym samochodem: www.limuzynyxxl.pl ,www.aitcar.pl, www.wypozyczalniasamochodow.info). Nie wystarczy jednak wypożyczenie unikalnego samochodu, trzeba go także odpowiednio przystroić, a ozdoby można zwykle znaleźć w sklepach z samochodami.

Beza czy syrena, czyli modowe dylematy panny młodej

I wreszcie – stylizacja młodej pary. To temat, który spędza sen z powiek zwłaszcza przyszłym pannom młodym. W poszukowaniu unikalnej sukni ślubnej, która nie będzie wyglądać jak ze sztancy, powinny zajrzeć na strony znanych sklepów: Luisaviaroma.com czy TBDresses.com , gdzie znajdą doskonałe suknie i akcesoria (sygnowane przez m.in.: Maria Lucia Hohan, Maison Martin Margiela czy Lanvin), nieodzowne podwiązki, bieliznę i buty. Sklepy publikują też przydatne poradniki jak np. „jak kupić suknie ślubną” oraz „sprawdź jaką masz figurę”.

Jeśli pan młody szuka czegoś poza klasycznym garniturem i miałby ochotę zaszaleć – sieć również przyjdzie mu z pomocą. Kaskadowe krawaty, kolorowe muchy i stylizowane garnitury oczarują gości (www.e-trend.pl).

Jeśli zdecydujesz się na zakup akcesoriów ślubnych online eksperci PayPal radzą:

  • Zawsze kupuj w tych sklepach, które publikują dokładne zdjęcia
  • Sprawdź tabelę rozmiarów, różnią się one w zależności od kraju ale każda strona powinna mieć specjalną instrukcję jak dobrać właściwy dla Ciebie rozmiar
  • Sprawdź warunki dostawy – upewnij się, że sklep dostarcza towar do twojego kraju
    i że koszty wysyłki oraz termin dostawy Ci odpowiadają
  • Upewnij się, że strony, które odwiedzasz są bezpieczne i zaufane (gwarancją takiej strony jest widoczny przycisk PayPal)

Dodaj komentarz