Sala na wesele – jak zorganizować idealne przyjęcie?

Wybór sali weselnej może nastręczać trudności. Każda z nas, oczyma wyobraźni, widzi to miejsce. Przecudnie udekorowane, w wymarzonej scenerii.

Jeśli masz już pewien zarys tego, jak powinna wyglądać Wasza sala na wesele – to naprawdę świetnie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu, będzie Ci dużo łatwiej podjąć decyzję o wyborze sali. Nawet jeśli Twoje wymagania są oryginalne, na pewno w ofercie któregoś z lokali, znajdzie się również Twoja wymarzona sala weselna.

Pamiętaj, aby wyboru miejsca uroczystości i miejsca przyjęcia dokonać na samym początku organizacji Waszego wielkiego dnia. To właśnie od tego wyboru, zależny jest termin Waszego ślubu. Znając datę, będziesz mogła przystąpić do realizacji kolejnych etapów. Dobrze zaplanowana organizacja wesela, to klucz do sukcesu.

Jaką salę sobie wymarzyłaś? Wybór jest ogromny:

  • rustykalna
  • bankietowa
  • glamour
  • stodoła
  • sala w stylu góralskim
  • sala otwarta, z dostępem do ogrodu

W swoim regionie, poszukaj sal, gdzie będziesz mogła te marzenia spełnić. Następnie, chłodnym okiem spójrz na szczegóły oferty weselnej wybranych lokali. Weź pod uwagę, jakie rodzaje menu są oferowane. Czy wśród gości, są również osoby cierpiące na alergie pokarmowe, wegetarianie, weganie? Ważne jest również menu dla dzieci.
Dowiedz się, jak regulowana jest sprawa ZAIKS’u. Zajmują się tym właściciele lokalu? Jak rozwiązywana jest kwestia alkoholu?

Jeżeli zależy Ci na atrakcjach weselnych, dopytaj o możliwość ich organizacji. Upewnij się, czy dostępna liczba miejsc, jest wystarczająca. Skonsultuj również ułożenie stolików.

Sala weselna powinna zostać profesjonalnie udekorowana. Jeśli zależy Ci na samodzielnym udekorowaniu sali lub chciałabyś zatrudnić wybraną firmę dekoratorską czy florystkę – upewnij się czy będzie taka możliwość. A może wolałabyś, aby dekoracje były z góry ustalone, a koszt zawarty w cenie? Często taka opcja jest dostępna.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór sali, zlokalizowanej w obrębie hotelu. Hotel na wesele to wybór, który zapewni Wam bezstresową zabawę, ponieważ w ofercie znajdziecie również nocleg dla Was oraz Waszych gości. Warto pamiętać o takich praktycznych kwestiach. Oczywiście, możecie również wybrać hotel, pensjonat czy apartamenty sąsiadujące z Waszą salą weselną. To ważne, aby zadbać zarówno o bajeczny wystrój i miejsce, jak również o komfort i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz