Nastrojowe oświetlenie sali weselnej

wedding-1605322_1280Sala weselna powinna charakteryzować się wyjątkowym klimatem, uświetniającym szczególne wydarzenie dla Pary Młodej i jej rodziny oraz zachęcającym do długiej, radosnej zabawy.

W tej sytuacji wręcz powinno się unikać zwykłych, oklepanych aranżacji i postawić na wyjątkowe dekoracje, wśród których prym wiodą dekoracje świetlne. W zależności od zastosowanego oświetlenia, pozwalają wprowadzić do sali weselnej wyjątkowy nastrój, stonowany lub dynamicznie się zmieniający, pobudzający gości i zachęcający do wspólnego tańca i rozmów do białego rana.

Oświetlenie dekoracyjne może mieć wiele form. Jednym z bardziej uniwersalnych i jednocześnie dających ogromne możliwości jest zastosowanie taśm LED, które pozwalają oświetlić duże powierzchnie, zmieniać kolor światła, jego intensywność oraz program świecenia. Dzięki temu z nostalgicznej aranżacji świetlnej towarzyszącej przemowom Pary Młodej i jej przyjaciół można płynnie przejść do dynamicznych, fantazyjnych świateł czy iluminacji świetlnych podczas zabaw weselnych. Oświetlenie sal weselnych to także (a może przede wszystkim) szczegóły, tworzące odpowiedni nastrój i zwracające uwagę gości na konkretne miejsca czy dekoracje sali. Sprawdza się tutaj zastosowanie podświetlonych mebli (stolików, foteli czy krzeseł), ale i świetlnych napisów na ścianie czy w kącie pomieszczenia, nawiązujących do charakteru wydarzenia. Innym, niezwykle efektownym rozwiązaniem jest wykorzystanie niezwykle subtelnych w swym wyrazie lampionów, kurtyny świetlnej, żyrandola światłowodowego bądź tzw. gwiezdnego nieba, wyglądającego szczególnie wyjątkowo w pomieszczeniu lub jego części słabo oświetlonej, na przykład nad parkietem podczas wolnych piosenek.

Podstawą udanego wesela jest w tym wszystkim umiejętność wyrażenia w oświetleniu sali weselnej nastrojów, które chcemy w pewnym sensie narzucić gościom. Dlatego kluczem jest tu dynamika światła na wesele: jego zmienność, elastyczność i nieprzytłaczający charakter. Najbardziej uniwersalnym i na pewno nieprzytłaczającym oświetleniem jest jednolite światło w odcieniu przygaszonej bieli lub delikatnego pudrowego różu. Do takiej podstawy dodawać można bardziej wyraziste akcenty barwne, podkreślające dekoracje z tekstyliów czy kwiatów, oświetlające miejsca przy stołach, same stoły albo parkiet w momencie rozpoczęcia zabawy weselnej. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, by poprzez zastosowanie wyjątkowo znikomego oświetlenia ogólnego, wprowadzić do sali tajemniczy nastrój, osiągnięty dzięki niezwykle skromnym dekoracjom świetlnym.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *