Nastrojowe oświetlenie sali weselnej

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

wedding-1605322_1280Sala weselna powinna charakteryzować się wyjątkowym klimatem, uświetniającym szczególne wydarzenie dla Pary Młodej i jej rodziny oraz zachęcającym do długiej, radosnej zabawy.

W tej sytuacji wręcz powinno się unikać zwykłych, oklepanych aranżacji i postawić na wyjątkowe dekoracje, wśród których prym wiodą dekoracje świetlne. W zależności od zastosowanego oświetlenia, pozwalają wprowadzić do sali weselnej wyjątkowy nastrój, stonowany lub dynamicznie się zmieniający, pobudzający gości i zachęcający do wspólnego tańca i rozmów do białego rana.

Oświetlenie dekoracyjne może mieć wiele form. Jednym z bardziej uniwersalnych i jednocześnie dających ogromne możliwości jest zastosowanie taśm LED, które pozwalają oświetlić duże powierzchnie, zmieniać kolor światła, jego intensywność oraz program świecenia. Dzięki temu z nostalgicznej aranżacji świetlnej towarzyszącej przemowom Pary Młodej i jej przyjaciół można płynnie przejść do dynamicznych, fantazyjnych świateł czy iluminacji świetlnych podczas zabaw weselnych. Oświetlenie sal weselnych to także (a może przede wszystkim) szczegóły, tworzące odpowiedni nastrój i zwracające uwagę gości na konkretne miejsca czy dekoracje sali. Sprawdza się tutaj zastosowanie podświetlonych mebli (stolików, foteli czy krzeseł), ale i świetlnych napisów na ścianie czy w kącie pomieszczenia, nawiązujących do charakteru wydarzenia. Innym, niezwykle efektownym rozwiązaniem jest wykorzystanie niezwykle subtelnych w swym wyrazie lampionów, kurtyny świetlnej, żyrandola światłowodowego bądź tzw. gwiezdnego nieba, wyglądającego szczególnie wyjątkowo w pomieszczeniu lub jego części słabo oświetlonej, na przykład nad parkietem podczas wolnych piosenek.

Podstawą udanego wesela jest w tym wszystkim umiejętność wyrażenia w oświetleniu sali weselnej nastrojów, które chcemy w pewnym sensie narzucić gościom. Dlatego kluczem jest tu dynamika światła na wesele: jego zmienność, elastyczność i nieprzytłaczający charakter. Najbardziej uniwersalnym i na pewno nieprzytłaczającym oświetleniem jest jednolite światło w odcieniu przygaszonej bieli lub delikatnego pudrowego różu. Do takiej podstawy dodawać można bardziej wyraziste akcenty barwne, podkreślające dekoracje z tekstyliów czy kwiatów, oświetlające miejsca przy stołach, same stoły albo parkiet w momencie rozpoczęcia zabawy weselnej. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, by poprzez zastosowanie wyjątkowo znikomego oświetlenia ogólnego, wprowadzić do sali tajemniczy nastrój, osiągnięty dzięki niezwykle skromnym dekoracjom świetlnym.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.