Lot balonem, skok na bungee, jazda Ferrari. Nowa moda na panieńskie i kawalerskie wieczory

Organizowanie wieczorów panieńskich i kawalerskich już od kilku lat stało się popularnym i powszechnym zwyczajem. Chyba nikt nie wyobraża sobie spędzenia tego wieczoru bez obowiązkowej imprezy zorganizowanej przez najbliższych znajomych, która coraz rzadziej ogranicza się do zwykłej wizyty w barze. Upominki mające osłodzić pożegnanie stanu panieńskiego czy kawalerskiego stają się coraz bardziej pomysłowe.

Przejażdżka luksusowymi samochodami, lot balonem czy skok ze spadochronem – to tylko niektóre z atrakcji przygotowywanych zgodnie z ogólnie przyjętym trendem, przyszłym nowożeńcom przez ich znajomych. A wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich kilku lat moda na atrakcje serwowane w trakcie wieczorów panieńskich i kawalerskich nieco uległa zmianie. Ostatnia noc przed ślubem spędzona w gronie przyjaciół powoli przestaje kojarzyć się z brawurowymi kadrami filmu Kac Vegas. Cała sztuka nie polega jedynie na zorganizowaniu samej imprezy, ale na przygotowaniu rozrywek, które sprawią, że ten wieczór zostanie zapamiętany na długo. Jak pokazują wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com, stajemy się coraz bardziej otwarci na niestandardowe atrakcje – według 39% respondentów przekonujemy się do upominków w formie przeżyć.

Do niedawna kobiety spędzały swoje wieczory panieńskie głównie na przyjęciu zorganizowanym w domu lub klubie, a główną atrakcję stanowił zrzucający z siebie ubrania striptizer. Obecnie przyszła panna młoda może być naprawdę zaskoczona, kiedy koleżanki zafundują jej rejs jachtem po okolicznej rzece, zarezerwują wspólny wypad do studia masażu lub nauczą się robić sushi pod okiem profesjonalisty. I nikogo już nie dziwi, że kobiety często decydują się na spędzenie wieczoru panieńskiego daleko od domu. „Doszłyśmy do wniosku, że lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i spędzić szalony weekend poza domem, niż zostać na miejscu i zorganizować imprezę, która niewiele różniłaby się od innych wspólnych wyjść” – mówi 28-letnia Karolina, która kilka miesięcy temu organizowała wieczór panieński swojej przyjaciółki.

Zdarzają się także bardziej oryginalne pomysły na wieczór panieński, jak na przykład lekcja pole dance, czyli połączenie tańca erotycznego z fitness i elementami akrobatyki. Ta nowa i wciąż kontrowersyjna dyscyplina sportu, która podbija serca Polek pozwala na ekspresję własnego ciała i psychiki. Lekcja pole dance w kobiecym gronie, bez dwuznacznych męskich spojrzeń może okazać się ciekawą propozycją na rozpoczęcie wieczoru panieńskiego.

Do lamusa powoli odchodzą również mocno zakrapiane spotkania w męskim gronie kończące się w nocnym klubie. Mężczyźni coraz częściej decydują się na imprezy outdoorowe, na które sezon rozpoczyna się już wczesną wiosną. Jakie rozrywki wybierają najczęściej? „Jedną z głównych atrakcji wieczoru kawalerskiego stał się w ostatnim czasie paintball, łączący elementy rywalizacji z dobrą zabawą na świeżym powietrzu” – komentuje Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com. Bardziej odważni mogą spodziewać się doznań ekstremalnych, takich jak jazda samochodem terenowym po dzikich terenach, lekcja nurkowania czy skok ze spadochronem. Inni decydują się na spędzenie wieczoru kawalerskiego poza domem, lecz w przeciwieństwie do kobiet zamiast wyjazdu do SPA wolą spędzić weekend nad jeziorem lub w leśnej głuszy, gdzie mogą swobodnie świętować tylko w swoim towarzystwie. Przy czym zdarza się, że główny bohater wieczoru nie zdaje sobie sprawy z celu wyprawy i zostaje „porwany” na swój własny wieczór kawalerski.

„Organizatorzy tego typu imprez często wkładają wiele czasu i wysiłku w przygotowania, aby pozostały one w pamięci przyszłych żon oraz mężów jako wyjątkowe i niezapomniane wydarzenia. Dlatego starają się urozmaicić je różnymi rozrywkami, których główni zainteresowani nie mają okazji doświadczyć na co dzień: może to być weekend w SPA, nurkowanie czy przejażdżka bardzo drogim, sportowym samochodem – podkreśla Kornel Piesio, PR Manager w serwisie PrezentMarzen.com.

Chociaż zorganizowanie wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego wiąże się zazwyczaj z kilkoma tygodniami żmudnych przygotowań, amatorów takich imprez nie brakuje. Stały się tak popularne, że trudno wyobrazić sobie przygotowania ślubne bez uwzględnienia ostatniego kawalerskiego wyjścia ze znajomymi – zwłaszcza, że koszty tego typu rozrywek okazują się niezbyt wysokie przy uczestnictwie kilku lub kilkunastu osób. A przecież chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Dodaj komentarz