Henna na brwi – jak zrobić ją w domu?

Henna na brwi wykorzystywana była już we wschodnich cywilizacjach. Obecnie wróciła ona do łask i staje się coraz bardziej popularna. Stosuje się ją nie tylko, by podkreślić brwi, ale także by zapewnić ochronę włoskom i nadać im połysk. Jak zrobić hennę na brwi w domu?

Produkty do farbowania brwi

Na rynku mamy naprawdę szeroki asortyment różnego rodzaju produktów do brwi. Wyróżniamy głównie te syntetyczne i roślinne. Wśród roślinnych dostępne są m. in. takie, które farbują brwi na rudo lub na czarno. Henna może być zarówno w kremie, w proszku, a nawet w żelu. Produkty w formie proszku są zwykle mocniejsze, dlatego też powinnyśmy trzymać je krócej na brwiach. Jeśli jednak jesteśmy laikami w tym temacie i robimy hennę po raz pierwszy, warto wybrać preparat w żelu, który jest bezpieczniejszy  nie łapie aż tak szybko. Ww razie jakichkolwiek błędów czy w przypadku, gdy nasza ręka nie jest jeszcze tak wprawna i wyjedziemy poza łuk brwiowy, taką hennę łatwo jest zmyć.

Henna na brwi – krok po kroku

Do zabiegu, prócz henny, potrzebna nam będzie także woda utleniona, a także pędzelek do nakładania henny (ewentualnie patyczek higieniczny), naczynko do mieszania preparatu oraz waciki.

Na początek wyciskamy odrobinę henny i mieszamy ją z kilkoma kroplami wody utlenionej. Brwi dokładnie odtłuszczamy przy pomocy toniku lub płynu micelarnego. Następnie nakładamy preparat na brwi. Zaczynamy od lewej, a następnie na prawej. Hennę nakładamy od środka do zewnątrz, a na końcu wewnętrzny kącik, ponieważ w tym miejscu henna musi być jaśniejsza, ny brwi wyglądały naturalnie. Do ewentualnego poprawiani kształtu i wyrównywania brwi używamy patyczków higienicznych.

Po nałożeniu henny czekamy kilka minut i zmywamy brwi wilgotnym płatkiem. Drugą brew zmywamy chwilę później, by miała tyle samo czasu na zabarwienie, co pierwsza. I gotowe! Na koniec możemy usunąć niepotrzebne włoski.

Jeśli obawiacie się, że nie dacie rady wykonać same tego zabiegu, udajcie się do kosmetyczki. Więcej informacji o zabiegu „henna brwi” znajdziecie tutaj: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/henna-i-regulacja-brwi.

Dodaj komentarz