Panna Młoda bez okularów

Każda kobieta stara się wyglądać atrakcyjnie, szczególnie w najbardziej wyjątkowych chwilach swojego życia. Jednym z takich niepowtarzalnych i wyczekiwanych wydarzeń jest bez wątpienia ślub. Przyszła Panna Młoda po miesiącach przygotowań oczekuje, że w tym dniu będzie prezentować się perfekcyjne. Jednak co zrobić, gdy do sukni ślubnej i welonu nie pasują okulary? Według badań przeprowadzonych przez CBOS dla Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, więcej niż co czwarty użytkownik szkieł korekcyjnych lub kontaktowych doświadcza dyskomfortu związanego z noszeniem okularów.

Niedogodności wynikających z konieczności noszenia szkieł korekcyjnych miał okazję doświadczyć chyba każdy, u kogo wada wzroku wymaga ich ciągłego użytkowania. Należą do nich m.in. utrudnienia w uprawianiu sportów, niemożność noszenia zwykłych okularów przeciwsłonecznych a czasami nawet trudności w zaakceptowaniu swojego wyglądu z dodatkową ozdobą, jaką są okulary. O tych niedogodnościach chce się zapomnieć szczególnie w przypadku ważnych osobistych wydarzeń, kiedy znajdujemy się w centrum uwagi, a korzystny wygląd dodaje nam pewności siebie i wprawia w dobre samopoczucie.

Jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety z pewnością jest ślub. Każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie w tym wyjątkowym dniu. Do tego grona należą również kobiety, które ze względu na znaczną wadę wzroku muszą nosić okulary. Może okazać się bowiem, że oprawki noszone na co dzień nie pasują do białej sukni i okolicznościowego makijażu. Poza tym wiele kobiet nie przepada za zakładaniem okularów na specjalne okazje, chcąc zaprezentować się w pełnej krasie. Co zrobić, aby w tym wyjątkowym dniu móc zrezygnować ze szkieł korekcyjnych, nie tracąc przy tym komfortu dobrego widzenia?

Jednym ze sposobów na odpoczynek od noszenia szkieł korekcyjnych lub kontaktowych jest ortokorekcja. Jest to nowoczesna metoda niewymagająca interwencji chirurgicznej, korygująca krótkowzroczność oraz niewielki astygmatyzm. „Ortokorekcja polega na stosowaniu specjalnego rodzaju soczewek, zwanych OrtoK, które w sposób bezpieczny i odwracalny modelują rogówkę umożliwiając ostre widzenie. Metodę tę stosuje się podczas snu – po przespaniu nocy w ortosoczewkach ostrość widzenia powraca na ok. 16-18 godzin, dzięki czemu można spędzić cały dzień bez konieczności zakładania w tym czasie okularów lub soczewek. Ortokorekcja jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie mogą poddać się zabiegom chirurgicznym przywracającym dobre widzenie w sposób nieodwracalny” – wyjaśnia Piotr Toczołowski, optometrysta z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.

Inną metodą, która pozwala na pozbycie się okularów raz na zawsze jest laserowa korekcja wad wzroku. W Polsce stosuje się ją z powodzeniem od kilkunastu lat. Zabieg jest polega na modelowaniu kształtu rogówki przy pomocy lasera, jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Precyzję zabiegu gwarantuje specjalny program komputerowy, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta, a cały zabieg jest nadzorowany przez doświadczonego lekarza. Poprawę ostrości widzenia można zauważyć w niedługim czasie od poddania się zabiegowi. Laserowa korekcja wad wzroku jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych i najmniej ryzykownych sposobów umożliwiających usunięcie wady wzroku.

Dzięki nowoczesnym metodom korekcji wad wzroku, Panna Młoda może skutecznie pozbyć się okularów w tym szczególnym dniu, jakim jest ślub.

Dodaj komentarz